Sedemnajsti krog 3. SNL center ni prinesel večjih sprememb na prvenstveni lestvici. Na vrhu lestvice je ostala Ilirija, ki je zadržala točko prednosti pred Ivančno Gorico. Obe moštvi sta uspeli osvojiti nove tri točke, za petami pa jim ostaja Bravo, ki je napolnil mrežo Žirov. Slavila je tudi Kolpa, peto Zagorje je klonilo v Kranju.

Ivančna Gorica je doma slavila zmago nad Komendo. Domači še zmeraj ne morejo računati na svojega prvega vratarja Jana Vošnjaka, na zadnji tekmi se je poškodoval Niko Snoj, ki bo v kratkem operiran zaradi poškodbe meniskusa in križnih vezi. Ivančna Gorica in Komenda sta pripravili lepo predstavo za gledalce, na kateri ni manjkalo lepih akcij in priložnosti. Gostje so se dobro upirali favoriziranim domačinom, ki so z zadetkoma Andrije Novosela povedli v 24. minuti, v četrti minuti nadaljevanja pa je bil uspešen še Denis Gale. Gostje so v 77. minuti ostali brez izključenega Julijana Križmana, kljub temu pa so rezultat uspeli znižati. V 84. minuti je častni zadetek dosegel Maximiliano Klebčar. Predsednik Koren je dejal: ”Tekma je bila gledljiva, gostje tudi niso odigrali slabo. Kljub znižanju vodstva, smo tekmo rutinirano pripeljali do zmage. Za slab rezultat nikoli ne iščemo alibijev, znamo biti tudi samokritični.”

Naslednji gostitelj Ivančne Gorice bo Ilirija, ki je v Medvodah dosegla zmago z rezultatom 0:3. Odlično strelsko formo potrjuje Mustafa Nukić, ki je dosegel zadetek že četrto tekmo zapored. S prvima zadetkoma na tekmi v 25. in 33. minuti je dal slutiti, da se bodo Ljubljančani veselili novih treh točk. Zmago je v 75. minuti potrdil Jure Loboda, ki se je z osmim zadetkom v sezoni izenačil z dosedaj najboljšim strelcem svojega moštva, Milanom Čokićem. V dvoboju sredine prvenstvene lestvice sta se v Kranju pomerili domača Sava in Zagorje. Krajšo so tokrat potegnili Zasavci, ki so sicer hitro povedli, v 9. minuti je zadel Ivica Perić. Domači so se pobrali in v 39. minuti dosegli izenačujoči zadetek, prvega zadetka v sezoni se je veselil Marko Španič. S poravnanim izidom sta nasprotnika odšla na odmor. Da so vse tri točke ostale na domačih tleh, je z zadetkom v 87. minuti poskrbel Jure Križaj. Pete zmage v sezoni so se veselili v Grosupljem, ki so ugnali Jesenice. Domači so v vsakem od polčasov dosegli po zadetek. Brinje je v vodstvo popeljal kapetan moštva, Denis Boh, ki je izvedel kazenski udarec. Ob zaključku tekme je zmago potrdil Andraž Žugič, ki je zadel v 87. minuti.

V Trbovljah so domači gledalci videli visoko zmago Rudarja nad Lescami, ki so v prejšnjem krogu presenetile Ivančno Gorico. Zasavci so pričeli napadalno in kmalu tudi povedli. Domače je v vodstvo popeljal njihov najboljši strelec, Jan Berger, ki je načel mrežo gostov v četrti minuti. Po prvem zadetku so se domači na trenutke postavili nekoliko bolj obrambno in uspeli zadržati vodstvo do konca polčasa. V nadaljevanju tekme so ponovno prevzeli vajeti in z drugim zadetkom Bergerja v 57. minuti povedli z 2:0. V zaključku tekme so uspeli zadeti še dvakrat, v 86. minuti je v polno meril Žan Račič, končni izid srečanja pa je v 89. minuti Staš Kazič. Trboveljčani so se veselili visoke zmage in pomembnih točk v boju za obstanek. Po tekmi zadovoljstva ni skrival domači kapetan Damir Memišević: ”Pričeli smo napadalno in tudi hitro povedli, kar doma tudi iščemo. Napadalen nogomet in vedno na zmago, drugih opcij ni.”

V obeh nedeljskih dvobojih so lahko gledalci videli po sedem zadetkov. Ljubljanski Bravo se je veselil visoke zmage nad Žirovci, ki so sicer povedli v 18. minuti, zadel je Jaka Bric Krolnik. Kljub temu so domači še v prvem polčasu poskrbeli za rezultatski preobrat. V 29. minuti je izenačil Dino Šunjerga, pred odhodom na odmor pa še Jaka Corn. Za povišanje vodstva je v peti minuti nadaljevanja poskrbel Ibrahim Arafat Mensah. Delo domačim so olajšali Žirovci sami, saj je v 62. minuti avtogol dosegel Rok Burjek. Tu zadetkom še ni bil konec, saj je v 71. minuti zaostanek za domačimi znižal Nace Eržen. Končni izid 5:2 pa je v 90. minuti, z drugim zadetkom na tekmi, postavil Dino Šunjerga. Z zmago, ne pa tudi z igro svojih varovancev, je bil zadovoljen tudi domači trener Boštjan Kreft.

Zanimiv dvoboj sta v Podzemlju odigrala Kolpa in Bled, saj kljub težkemu terenu ni manjkalo zadetkov. Ekipi sta se v prvem polčasu izmenjavali v vodstvu. Za vodstvo gostov je v 12. minuti zadel Ladislav Stanko. Domači se niso predali in z agresivnostjo uspeli preobrniti rezultat. V 17. minuti je v polno meril Matic Sešek, nato pa še v 28. minuti Žiga Kočevar. A tudi gostje niso vrgli puške v koruzo in do polčasa rezultat poravnali, drugega zadetka na tekmi se je veselil Stanko. V drugem polčasu so najprej prevladovali gostje, dobro predstavo je s hat-trickom v 65. minuti kronal Stanko. Pri vodstvu so si gostje priigrali čisto priložnost za dosego zadetka, vendar je zadetek preprečila vratnica. Sledila je kazen in novo izenačenje Kolpe, drugega zadetka se je v 79. minuti veselil Žiga Kočevar. Ko je že vse kazalo, da se bo tekma zaključila brez zmagovalca, je v 93. minuti za zmago domačih po kotu zadel Jože Pezdirc. Trener gostov Aleš Dolinar je bil razočaran nad končnim rezultatom: ”Nikakor ne moremo odigrati dveh solidnih polčasov, ob tem pa nas že celoten pomladanski del sezone spremlja ogromno smole. Zelo poceni prejemamo zadetke in zelo težko jih dosegamo.«