Ilirija in Bravo bosta derbi vrha lestvice 3. SNL center odigrala na praznični ponedeljek, sobota pa je bila v znamenju zasavskega derbija. Pred 1200 gledalci so se prestižne, a v lovu na tretjeligaški obstanek tudi izjemno pomembne zmage so se razveselili Trboveljčani.

Zasavski derbi se je končal z zmago domačega Rudarja, po tem ko je Trboveljčanom po uvodnem zaostanku uspelo priti do preobrata. Pred prvim zadetkom je bil najbližje zadetku Tilen Mlinar, ki je zadel vratnico domačega gola, vseeno pa so Zagorjani v vodstvo prešli v 22. minuti, ko v kazenskem prostoru Rudarja najbolje znašel Luka Klančišar. Deset minuti kasneje je za veselje domačih navijačev poskrbel Daniel Katič, ki je prestregel žogo in s strelom po tleh premagal gostujočega vratarja Gracarja. V prvem polčasu je imelo nekaj več od igre Zagorje, kljub temu pa sta nasprotnika na odmor odšla s poravnanim izidom. V drugem polčasu so se v boljši luči predstavili Trboveljčani, kar so kronali z zadetkom v 88. minuti. Staš Kazić je na sredini igrišča dobro odigral celotno tekmo, ob zadetku pa podal na drugo vratnico, kjer je bil najhitrejši Rok Drnovšek in z zadetkom z glavo derbi odločil v korist Rudarja. Gostje so sicer izenačili v sodnikovem dodatku,  a je bil zadetek razveljavljen zaradi prekrška nad vraterjem Radićem. Med 1200 gledalci je svoje mesto našel predsednik Nogometne zveze Slovenije, Radenko Mijatović.

Gorenjski dvoboj med Savo in Šenčurjem se je končal brez zmagovalca, gostje pa so točko iztržili z zadetkom v zadnji minuti. Kranjčani so do vodilnega zadetka prišli v 33. minuti, ko je za vodstvo in rezultat polčasa zadel Bojan Marinković. Le tri minute po prihodu s slačilnic je Sava vodila z 2:0, prvi zadetek v sezoni je dosegel Nace Eržen. Domači so poizkušali ohraniti prednost in vpisati nove tri točke, a so gostje najprej znižali vodstvo, v 56. minuti je zadel Nejc Tominc, za točko pa v zadnji minuti še Luka Markič. Kranjčani so obdržali deveto mesto, Šenčur ostaja šesti. Največ zadetkov je bilo doseženih na tekmi med Grosupljem in Lescami, na vsaki strani so padli po štirje. Dolenjci so dvakrat zaostajali, povedli z dvema zadetkoma, na koncu pa so se morali zadovoljiti z delitvijo točk. Goste je v vodstvo popeljal Elvis Markišić, zadel je že v drugi minuti. Pet minut kasneje je izenačil Andraž Žugič, izid polčasa pa je v 21. minuti postavil Luka Nedeljković, gostje so vodili z 1:2. V desetih minutah drugega polčasa so sledili trije zadetki domačih, na 2:2 je izenačil Denis Boh, za prvo vodstvo je poskrbel Adnan Abdić, v 55. minuti pa je na 4:2 povišal Miha Černič. Gostje se niso predali in so z goloma v razmiku dveh minut izid poravnali, še drugič na tekmi je v 72. minuti zadel Markišić, kot se je izkazalo, pa je končni izid postavil Grega Gorišek. Lesce so tekmo zaključile z igralcem manj, saj je rdeči karton prejel strelec dveh zadetkov Markišič.

Ivančna Gorica še naprej suvereno zmaguje na svojem igrišču, tokrat je s 4:1 odpravila goste iz Bleda. Dolenjci so zadnji in edini poraz na svojem igrišču doživeli v sedmem krogu, ko jih je premagal Šenčur. Blejci so z golom Ladislava Stanka sicer že v tretji minuti povedli. V 37. minuti je izenačil 23-letni Andrija Novosel, ki se je veselil 12. zadeta. Po rezultatsko izenačenem polčasu je Bled v zadnji četrtini dvoboja popustil in prejel tri zadetke. Za preobrat je z zadetkom v 70. minuti najprej poskrbel Janko Pene, sedem minut pred koncem je vodstvo domačih povišal Boris Vidović, končni rezultat 4:1 pa je ob koncu srečanja postavil Peter Škrinjar. Ivančna je prekinila serijo Bleda, ki na zadnjih petih tekmah ni doživel poraza, a kljub porazu ostaja na tretjem mestu.

Serijo porazov je prekinilo Velesovo, ki je na domači zelenici premagalo Komendo. V prvem polčasu sta mreži mirovali, v nadaljevanju pa je v razmiku 15 minut dvakrat zadel Borut Burgar, prvič v 59., v 72. minuti pa je bil natančen še z bele točke.  V 83. minuti je Velesovo ostalo z igralcem manj na igrišču, drugič na tekmi je bil opomnjen Anže Šimenc, a so domači ohranili mrežo nedotaknjeno in prišli do tretje zmage v sezoni. Gorenjci kljub temu ostajajo na predzadnjem mestu, vendar so se desetemu mestu približali na vsega dve točki. Drugo zmago sezone si je priigrala Jevnica, s 4:2 je bila boljša od Belokranjcev. Domači so v 33. minuti že vodili s 3:0. Po treh minutah igre je Jevnico v vodstvo popeljal Miloš Zorko, v deveti minuti je sledil zadetek Bojana Čanaćevića, visoko vodstvo pa je potrdil Alen Mesarič z zadetkom z bele točke. Rezultat polčasa je v 39. minuti postavil Jernej Štukelj in povrnil nekaj upanja Kolpi. Po vrnitvi na igrišče je goste na gol zaostanka približal Vid Žagar, a je zmago Jevnice z zadetkom v 92. minuti potrdil Rok Upelj. Jevnica ostaja na zadnjem mestu, z zmago pa je letošnja novinka v 3. SNL center ohranila nekaj upanja na obstanek v ligi, saj za desetim mestom zaostajajo šest točk, do konca prvenstva pa je v igri še 21 točk.