Medtem ko so Beltinci v 3. SNL vzhod že v minulem krogu odločili boj za naslov prvaka, se v centralni skupini situacija na vrhu lestvice vse bolj zapleta. Ivančna Gorica si je v 24. krogu prvenstva privoščila nov spodrsljaj in ljubljanskima zasledovalcema s porazom v Zagorju omogočila, da sta jo ujela na vrhu razpredelnice. Bravo je ugnal Grosuplje, Ilirija, ki pa ima ob enakem izkupičku še točko manj, pa je bila boljša od Komende.

Že v petek sta se v Grosupljem, na igrišču z umetno travnato površino, pomerila Grosuplje in Bravo. V 35. minuti so povedli gostje, napadalec Ibrahim Mensah je izkoristil podajo Marinovića. Dobro predstavo je z zadetkom kronal tudi Siniša Marinović, ki je v 40. minuti izkoristil napako obrambne vrste Grosuplja. Tik pred odhodom na odmor so domači znižali vodstvo, po strelu z glavo je bil natančen Matej Drobnič. V drugem polčasu je kontrolo nad tekmo prevzel Bravo in v 71. minuti so Ljubljančani povišali vodstvo na 1:3. S strelom z 20 metrov je bil natančen Milan Tučić, ki se je s 13. zadetkom sezone poravnal s soigralcem Marinovićem. Pred koncem srečanja so domači znižali zaostanek, po kotu je v polno meril Timotej Bojović in gostujoči vratar Jan Zibelnik je moral še drugič po žogo v mrežo. Bravo je še drugič v letošnji sezoni slavil na medsebojnih srečanjih z Grosupeljčani.

Na Bledu so v 24. krogu gostovali Žirovci, ki so na gostovanje prispeli z dobro popotnico, saj so na nazadnje visoko premagali Jesenice. A tokrat sta Žirovcem načrte pokvarila Ermin Čamdžić in Jasmin Ekić, ki sta bila natančna v prvem polčasu, v 18. in 35. minuti. Tudi gostje so imeli svoje priložnosti, vendar so bili ob zaključkih akcij premalo natančni. Bled je obdržal deveto mesto, medtem ko so Žirovci izgubili eno mesto in so sedaj 12. Pravo rezultatsko presenečenje so pripravili pri Zagorju, saj so s 4:1 premagali Ivančno Gorico, enega glavnih favoritov za osvojitev naslova 3. SNL center. S četrtim porazom v sezoni se je Ivančna otežila boj za naslov in v kolikor Ilirija osvoji vse tri točke v zaostali tekmi, bodo Ljubljančani sami krojili vrh. Zasavci so tokrat stavili predvsem na protinapade in to se jim je obrestovalo. Prvi polčas se je zaključil z vodstvom domačih, za katere sta zadela Nik Vodeb in Ivica Perić. Vodeb je vratarja gostov ugnal v 31. minuti, le pet minut kasneje je zadel še Perić. Dolenjci so po prihodu s slačilnic pritisnili na vrata domačih ter si v 52. minuti priigrali kazenski udarec, ki ga je v zadetek pretvoril Andrija Novosel. Perić je v 68. minuti izkoristil novo napako gostujoče obrambe ter še 17. v sezoni premagal nasprotnikovega vratarja. Po številu zadetkov sedaj za vodilnim Vladanom Petrovićem iz Komende zaostaja le še za zadetek. Končni izid je v zadnji minuti tekme postavil Jaka Prašnikar, ki je izkoristil odbitek in žogo poslal za hrbet vratarja Vošnjaka.

Nov poraz so si na domačem igrišču privoščile Medvode, tokrat jih je z visokih 1:5 premagal trboveljski Rudar. Gostje so povedli že v četrti minuti, žogo je v lastno mrežo pospravil Nikola Vidović. Le pet minut kasneje je bil dvoboj praktično odločen, saj so znova zadeli Zasavci. Med strelce se je prvič na srečanju vpisal Gal Novak, ki je dosegel tudi naslednji zadetek, a gostje so še naprej pritiskali in v 41. minuti postavili rezultat polčasa, z 11 metrov je zadel kapetan gostov Damir Memišević. Častni zadetek za domače je dosegel Vidović, tokrat v gostujočo mrežo. Svoje je v 82. minuti dodal tudi najboljši strelec gostujočega moštva, Jan Berger. Po novem porazu je znano, da bodo Medvode prvenstvo končale na zadnjem mestu lestvice in prihodnjo sezono igrale v nižjem rangu tekmovanja. Na Jesenicah je bil odigran gorenjski dvoboj, v goste so pripotovale Lesce. Pomembna tekma za oba nasprotnika, saj dva kroga pred zaključkom sezone še ni znano, kdo bo izpadel iz lige. Tekmo so bolje odprli domači in povedli v 15. minuti, četrtič v sezoni je zadel Senad Tiganj. Gostje se niso predajali in v drugem polčasu preobrnili rezultat. Za izenačenje je v 71. minuti zadel Boštjan Varl, za pomembne tri točke v boju za obstanek pa je žogo v vrata Jesenic poslal Moreno Remškar in gostje so se vseh treh točk veselili še petič.

V nedeljo sta bili odigrani dve srečanji. V Podzemlju so gostovali Kranjčani, ki so že na prvem srečanju priznali premoč Kolpi. V prvem polčasu gledalci niso videli zadetkov, so pa bili igralci bolj učinkoviti v drugem polčasu. Kranjska Sava je v 59. minuti povedla z zadetkom Danijela Stanarevića. Kolpa, ki je doma le dvakrat oddala vse tri točke, je v nadaljevanju zrežirala preobrat in vse tri točke so ostale doma. Zadela sta Žiga Kočevar v 72. minuti ter Gregor Žugelj v 85. minuti  Delo je domačim nekoliko olajšal gostujoči vratar Tilen Žlebnik, ki je v 72. minuti prejel drugi rumeni karton in posledično rdečega. Ilirija je vknjižila novo zmago in se še nekoliko bolj približala osvojitvi naslova 3. SNL center. Tokrat so jim nasproti stali igralci Komende, ki so bili pred tekmo uvrščeni na četrto mesto lestvice. Šestega zadetka v sezoni se je veselil Žiga Anželj, ki je v 42. minuti postavil izid prvega polčasa. Pred zadetkom, natačneje v 34. minuti, je bil izključen najboljši strelec lige, Vladan Petrović. Zmago je Ilirija potrdila v drugem polčasu, kmalu po vrnitvi s slačilnic se je še šestič letos med strelce vpisal Matic Povh. Številčno prednost so Ljubljančani kronali z novim zadetkom v 72. minuti, ko je zadel še Žiga Urtelj. Ilirija je s skupno 66 zadetki najučinkovitejše moštvo lige.