Zaradi zasedenosti Športnega parka v Ljubljani sta se Bravo in Komenda v 19. krogu 3. SNL center pomerila v Radomljah. Visoke zmage s 4:0 so se veselili ”domači”. Bravo je v vodstvo popeljal Ibrahim Mensah. Le tri minute po zadetku Mensaha, v 15. minuti, je pri Ljubljančanih rdeči karton prejel Žiga Frelih. Kljub igralcu manj na igrišču je Bravo do konca tekme uspel zadeti še trikrat. Na 2:0 je v 68. minuti s prvim zadetkom v sezoni povišal Rok Pirc. Gostje so potrdili zmago Ljubljančanov z zadetkom Filipa Antona Fridla  v lastno mrežo, v 71. minuti. Končni izid pa je pred zaključkom tekme z drugim zadetkom na tekmi postavil Pirc.

Ivančna Gorica ni uspela potrditi dobrega rezultata iz prejšnjega kroga, ko je premagala Ilirijo. V tekmi z Jesenicami so bili Dolenjci glede na stanje na lestvici izraziti favoriti, vendar se je dvoboj končal brez zadetkov. Veliko več od igre in kontrolo nad tekmo je imela Ivančna Gorica, vendar so bili njihovi napadalci ob zaključkih akcij neučinkoviti oziroma jih je zaustavil vratar gostov, Alen Halilović. Jeseničani so iskali priložnosti s streli od daleč in po protinapadih. Ob zaključku srečanja se je priložnost ponudila Senadu Tiganju, zadetek pa je preprečil vratar Deni Blažević. Gorenjci so vknjižili pomembno točko v boju za obstanek, s katero so preskočili Lesce in so trenutno na enajstem mestu prvenstvene lestvice.

Remi Ivančne Gorice je izkoristila Ilirija in se po porazu z Dolenjci znesla nad trboveljskim Rudarjem. Zdesetkani Zasavci so na domačem igrišču doživeli nepričakovano visok poraz, saj se je njihova mreža zatresla kar devetkrat. Zmagovalec je bil odločen že po pičlih 17 minutah. Za vodstvo Ljubljančanov je zadel Jure Loboda, s strelom iz kazenskega udarca v 10. minuti. Drugi zadetek na tekmi je v 17. minuti dosegel Žiga Verbič. Domači se še niso pobrali od hitrega vodstva gostov in sledil je nov šok, v isti minuti je na 3:0 povišal Milan Čokić, ki je v 23. minuti dosegel tudi četrti zadetek. Naslednja dva zadetka je dosegel Žiga Anželj, ki je bil natančen v 37. in 45. minuti ter tako postavil izid prvega polčasa. Gostujoči napadi v drugem polčasu niso pojenjali, kljub vodstvu s 6:0. Med strelce so se vpisali še Matic Povh v 62. minuti, Jon Simić v 78. minuti in za konec še Žiga Vidic v 88. minuti. S tremi točkami so se Ljubljančani izenačili z Ivančno Gorico, obe ekipi sta zdaj pri 43 točkah.

Žiri v pomladanskem delu še ne poznajo poraza na domačem igrišču, saj so dvakrat uspeli zmagati in enkrat odigrati neodločeno. V 19. krogu so s 3:2 presenetili Zagorje. Povedli so domači, v deveti minuti je z enajstih metrov zadel Nace Eržen, pred tem pa je bil izključen gostujoči igralec Anže Gorišek. Gostje so kljub igralcu manj preko Tilna Mlinarja izenačili v 19. minuti. Domači so upali na nove točke, vendar jih je v 71. minuti presenetil Aleš Burja, ki se je veselil prvega zadetka v letošnji sezoni. Žirovci se niso predali in za izenačenje je v 76. minuti znova zadel Nace Eržen. Žirovski junak je postal Rok Domjan, ki je v 82. minuti zadeti za novo vodstvo domačih. V sodniškem podaljšku je Domjan poskrbel, da so imeli gostje priložnost za izenačenje, saj je bil po prekršku v kazenskem prostoru izključen in za Zagorje je bil dosojen kazenski udarec, vendar je priložnost za izenačenje ostala neizkoriščena.

Gorenjski derbi v Kranju je dobila domača Sava. Kranjčane je v vodstvo popeljal Damir Marijan, izkoristil je strel z bele točke, ki je bil dosojen po igranju z roko gostujočega igralca. Na 2:0 je v 20. minuti povišal Bojan Obradović. Nekaj upanja je Lescam v 23. minuti vlil Tadej Fermišek, ki je zadel za zniženja izida na 2:1. Kmalu po prihodu iz slačilnic je končni rezultat tekme postavil Goran Bobolinski. Kranjska Sava je z novo zmago skočila na peto mesto prvenstvene lestvice, medtem ko so Lesce z devetim porazom v sezoni izgubile mesto na lestvici, saj so jih prehitele Jesenice. Kolpa je gostovala v Grosupljem in doživela še drugi zaporedni poraz, Dolenjci pa so se veselili še tretje zaporedne zmage. Z novim porazom se je Belokranjcem vodilna trojka še dodatno oddaljila. Grosuplje je v v 21. minuti v vodstvo popeljal Mladen Džanan, kar je bil tudi edini zadetek v prvem polčasu. V zadnji tretjini tekme so gledalci videli še tri zadetke. Po uri igre je vodstvo domačih povišal Jan Smrekar, le tri minute kasneje je za goste zadel Matic Sašek. Vseh upov za goste je bilo konec v 80. minuti, ko je še drugi zadetek na tekmi dosegel Džanan.

V edini nedeljski tekmi, med Medvodami in Bledom, so se zmage z zadetkom v sodnikovem podaljšku veselili gostje. V 95. minuti je bil natančen Mihael Medja. Domači so tekmo zaključili z devetimi igralci v polju, saj sta bila izključena v 83. minuti Daniel Katić, nato pa v 93. minuti še Tim Bergant Smailagič. Po nekaj dobrih rezultatih Žirov, Medvode z desetimi točkami ostajajo na zadnjem mestu. Bled je dosegel pomembno zmago v boju za obstanek in pred prvim zasledovalcem zdaj beži pet točk.

V sredo bosta prestavljeno srečanje 18. kroga v Komendi odigrala domača Komenda in Rudar iz Trbovelj.