Z odigranim 26. krogom 3. SNL center so moštva zaključila tekmovalno sezono. Najzanimivejša dvoboja sta bila odigrana na Gorenjskem, na Bledu in v Lescah, kjer se je odločalo o drugem mestu, ki vodi v 2. SNL. V skladu s pričakovanji so se veselili v taboru Ilirije, ki je napolnila mrežo Lesc, Bled pa je v tesnem obračunu klonil v tekmi s prvakom Bravom.

Ljubljanska Ilirija je sama odločala o svoji usodi, za drugo mesto je bilo potrebno premagati Lesce. Zeleno-beli so delo opravili z odliko, saj so na koncu slavili z visokih 1:9. Žiga Urtelj je v dresu gostov opravil odlično delo v uvodu, že v 23. minuti je slavil klasični ‘hat-trick’. Edini zadetek za goste je v 36. minuti dosegel Damir Marijan, ko je bil natančen z bele točke, do izteka prvega polčasa pa je za Ljubljančane zadel še Dejan Zadnikar. V drugem delu so morali domači še petkrat po žogo v svojo mrežo, še četrtega zadetka se je veselil Urtelj, svoje so dodali še Dino Mahić in Žiga Anželj in z dvema zadetkoma Mustafa Nukić. V lanski sezoni je Iliriji v dodatnih kvalifikacijah spodletelo, letos so Ljubljančani uspeli izpolniti zastavljeni cilj in bodo napredovali v višji rang tekmovanja.

Do zadnjega so bili v igri za napredovanje tudi Blejci, pri katerih so v zadnjem krogu gostovali letošnji prvaki. Gorenjci so derbi odprli odlični in ob polčasu z zadetkom Armina Pašića vodili. V nadaljevanju so Ljubljančani pokazali svojo moč in z zadetkoma najboljšega strelca lige Milana Tučića tudi slavili. Za izenačenje je zadel z bele točke, zmago pa priigral v 78. minuti, ko je proslavil 32. zadetek sezone. Gostje so do zmagovitega zadetka prišli z igralcem manj na igrišču, saj je bil v 60. minuti izključen Marko Klemenčič.

V dvoboju Šenčurja in Zagorja so se zmage po preobratu veselili Zasavci in na lestvici zadržali prednost pred Gorenjci. Povedel je Šenčur, ko je bil v začetku tekme, v četrti minuti, natančen najboljši strelec Jure Zupančič, le sedem minut kasneje pa je bil postavljen izid polčasa, za goste je zadel Tilen Mlinar. Zmagovalec srečanja je bil odločen v 59. minuti, ko je žogo v lastno mrežo potisnil Tilen Vrtačnik in Zagorjanom pripomogel do 12. zmage v sezoni. Do druge zaporedne zmage so prišli Grosupeljčani, ki so z 1:5 so premagali zadnjeuvrščeno Jevnico. Ob polčasu so Dolenjci vodili z 0:2, zadela sta Denis Boh in Rok Šporar. V drugem polčasu so gostje visoko zmago le še potrdili, dvakrat je bil uspešen 24-letni Marko Perić, med strelce pa se je vpisal tudi Žiga Županec. Poraz Jevnice je ublažil Matic Pust.

Edina tekma brez zmagovalca je bila odigrana v Podzemlju, kjer je gostovala Komenda. Oba zadetka sta bila dosežena v prvem polčasu, gostje so povedli z zadetkom Luke Štrukleca, medtem ko je izenačil Darjan Spudić. Kolpa je prvenstvo zaključila na desetem mestu, Komenda je z devetimi točkami več sedma. Sava je prekinila niz dveh porazov, na svojem igrišču je z 2:0 premagala sosednje Velesovo. Oba zadetka je dosegel Petar Tomić, v vsakem polčasu po enega. Kranjčani so gostom z isto mero vrnili za poraz v jesenskem delu sezone. Velesovo se s 16 porazi po sezoni med tretjeligaši vrača v nižji rang tekmovanja.

Tako kot v Lescah, je bilo tudi v Ivančni Gorici doseženih deset zadetkov. Na koncu je Ivančna Gorica slavila z rezultatom 6:4 in Rudarju zadala 14. poraz. Že ob polčasu so domači vodili, z bele točke je zadel Andrija Novosel, izenačil je Jan Sotenšek, za novo vodstvo domačih pa je poskrbel Uroš Palibrk. V drugem polčasu je bilo doseženih še sedem zadetkov, klasičnega hat-tricka se je veselil Nejc Srovin, drugič pa je zadel še Andrija Novosel. Za goste je drugič zadel Sotenšek, svoje je z zadetkom dodal Antonio Jurić, lastno mrežo pa je v korist Zasavcev zatresel še Blaž Medle. Ivančna Gorica je kljub visokim ambicijam pred začetkom prvenstva ostala na četrtem mestu in bo napredovanje v 2. SNL znova lovila v prihodnji sezoni.

Rezultati 26. kroga 3 SNL center:
TINEX ŠENČUR 1:2 ZAGORJE
Zupančič 4′; Mlinar 11′, Vrtačnik 59′ (AG)
ŠOBEC LESCE 1:9 ILIRIJA
Marijan 36′ (11m); Urtelj 1′, 20′, 23′, 52′, Zadnikar 42′, Nukić 53′, 81′, Mahić 59′, Anželj 64′
IVANČNA GORICA 6:4 RUDAR TRBOVLJE
Novosel 5′ (11m), 81′, Palibrk 37′, Srovin 69′, 79′, 92′; Sotenšek 11′, 55′, Jurić 61′, Medle 88′ (AG)

Sobotni sedmi zahodnjaški krog

Tri dni nazaj se je končal minuli, šesti krog zahodne skupine tretje lige, kjer smo lahko …