Osemnajsti krog je bil predvsem v znamenju derbija, ki ga je dobila Ivančna Gorica in se po zmagi v gosteh pri Iliriji znova prebila na vrh ligaške razpredelnice 3. SNL center. Spodrsljaj so si privoščili nogometaši Brava, saj so izgubili v Lescah, dvoboj četrtega in petega moštva lige pa so dobili Zagorjani.

Na derbiju med Ilirijo in Ivančno Gorico se je zbralo 360 gledalcev, na tribuni pa je bilo videti tudi nekaj znanih obrazov. Gostje iz Dolenjske so začeli bolje in že po nekaj minutah bi jih lahko v vodstvo popeljal kapetan Lukman Čoko, ki pa se je z desne namesto za strel odločil za podajo, a pred vrati Pene s peto ni uspel pretentati domačega vratarja. Mu je pa zato malo kasneje uspela lepa akcija, po podaji z leve strani se je žoga odbila pred vrata, tam pa jo je Novosel le še potisnil v mrežo in Ivančani so zasluženo povedli. Domači se po tem nikakor niso zbrali in kaj hitro bi lahko prejeli še drugi gol. Najprej je aktivni Pene uspešno preigral vse nasprotnike, a v idealni poziciji pred vrati ni uspel zaključiti, kasneje pa je v še lepši priložnosti neoviran meril preko vratnice. V drugem delu so domači le zaigrali bolje in vzpostavili ravnotežje, a do pravih priložnosti iz igre niso uspeli priti. Zapretili so z indirektnega prostega strela v kazenskem prostoru ter s prostega strela z 20 metrov, a je žoga v obeh primerih zgrešila želeni cilj. Na drugi strani so bili gostje uspešnejši, enega redkih protinapadov je z diagonalnim strelom od vratnice rutinirano zaključil Pene in Ivančna Gorica se je veselila zmage. Ta je bila povsem zaslužena, Safet Hadžić je s svojimi varovanci in nekakšnim ‘conskim presingom’ taktično nadigral nasprotnika ter svoje moštvo pred zaključkom postavil v najboljši položaj.

Lesce so po skalpu nad Ivančno Gorico na domačem igrišču znova premagale ekipo iz vodilne trojke. Z rezultatom 2:1 je padel ljubljanski Bravo. Zadetki so bili doseženi v drugem polčasu, za vodstvo domačih je po vrnitvi iz slačilnic zadel Matic Ahačič. Kot se je izkazalo, je zmagoviti zadetek za domače v 51. minuti dosegel Matic Ahačič. Nekaj upanja je gostom vlil Blaž Škof, v 63. minuti, vendar gostje do konca tekme niso uspeli še drugič premagati vratarja Lesc, Anžeta Škrjanca. Lesce so vknjižile pomembne točke v boju za obstanek, saj so obdržale stik z ostalimi moštvi v spodnjem delu lestvice, medtem pa Bravo izgublja stik z vodilno dvojico.Bled se je znašel v rezultatski krizi. Niz porazov na domačem igrišču je podaljšalo Grosuplje in Blejcem prizadejalo še šesti zaporedni poraz, s čimer so jih prehiteli tudi na prvenstveni lestvici. V prvem polčasu zadetkov gledalci niso videli, zato pa je bil zmagovalec odločen v pičlih devetih minutah. V 70. minuti so povedli domači, po tem ko je zadel kapetan Ermin Čamdžić. Videti je bilo, da bodo Gorenjci prekinili niz porazov, vendar sta v razmaku sedmih minut za goste zadela Davor Dolenc, v 72. minuti za izenačenje, v 79. minuti pa je zmagoviti zadetek dosegel Jan Smrekar.

Zagorje je v dvoboju zgornjega dela lestvice slavilo visoko zmago proti nasprotniku iz Bele krajine. Zasavci so se Kolpi približali na vsega točko zaostanka. Kolpa, ki se predvsem po zaslugi zmag v domačem Podzemlju nahaja na visokem četrtem mestu, je dobro odprla tekmo, kljub temu pa je domače v vodstvo v 18. minuti popeljal Anže Gorišek. Po vodstvu domačih sta se moštvi izmenjavali v poizkusih, vseeno pa vse do 61. minute ni bilo novih zadetkov. Nato je Ivica Perić dosegel prvi zadetek na tekmi, ko je po lepem preigravanju v kazenskem prostoru zvišal vodstvo na 2:0. Za vodstvo s 3:0 je Perić v 69. minuti zadel še drugič na tekmi, znova se je dobro znašel v kazenskem prostoru. V 73. minuti so gostje le uspeli zadeti preko Kristjana Spudića in s tem znižati zaostanek. V 75. minuti je prav Spudić prejel še drugi rumeni karton na tekmi in domačim omogočil miren zaključek tekme. Gostitelji so izkoristili prednost igralca več na igrišču in zadeli še dvakrat. V 80. minuti je zadel Jaka Prašnikar, v 90. minuti pa je hat-trick dopolnil Perić. Nov poraz so v boju za obstanek doživele Jesenice, morda nekoliko presenetljivo so jih premagale zadnje Medvode. Prvi polčas se je končal brez zadetkov. Za hladen tuš domačih je poskrbel Miha Kačar, z zadetkom v 63. minuti. Jeseničani so napadali in izenačili s strelom iz kazenskega udarca, v 73. minuti je natančno meril Senad Huseinbašić. V 77. minuti je neposredni rdeči karton prejel Gašper Božič in s tem omogočil domačinom, da z igralcem več pridejo do vodilnega zadetka. Zgodilo se je ravno nasprotno, saj je Nikola Vidović gostom z zadetkom v 86. minuti priigral šele drugo zmago sezone. V Žireh je gostovala kranjska Sava, dvoboj se je končal brez zmagovalca. Moštvi sta si priigrali veliko polpriložnosti za dosego zadetka, v vodstvo pa so po zadetku Jureta Križaja v 37. minuti prešli gostje. Domači so pred odhodom v slačilnice uspeli izenačiti, v 42. minuti je zadel Jak Bric Krolnik, ki je postavil tudi končni rezultat. Do konca tekme sta se nasprotnika izmenjavala v napadih, vendar ob zaključku akcij nista bila učinkovita.