Štiri kroge pred koncem 3. SNL center ostaja precej napeto tako v borbi za vrh kot obstanek. Najbližje napredovanju med drugoligaše je še naprej ljubljanski Bravo, ki mu na drugem mestu sledi Ilirija, a tudi Blejci v lovu na drugo mesto ne popuščajo, saj so tudi Gorenjci vknjižili novo zmago.

Bravo je vknjižil novo zmago, saj je s 3:0 ugnal Grosuplje. Svoje priložnosti so imeli tudi gostje, a je bil Bravo učinkovitejši in obrambo Dolenjcev strl v drugem polčasu. Ljubljančani so si zmago zagotovili z zadetkoma v razmiku petih minut. Andraž Mrkonja je po lepi podaji v kazenski prostor zadel v 49. minuti, le pet minut kasneje se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Milan Tučić. Po predložku s kota je ob koncu srečanja 17. zmago sezone z zadetkom v lastno mrežo potrdil Marko Kastelic. Bravo ostaja na vrhu s petimi točkami prednosti , medtem ko bodo Grosupeljčani morali za obstanek v ligi še trepetati. Z novim zahtevnim gostovanjem je opravila Ilirija, ki je po minimalni zmagi zadržala korak z Bravom. V Podzemlju je odločilni zadetek v 70. minuti dosegel Žiga Anželj. Ilirija je zadržala drugo mesto, Belokranjci so po novem porazu padli na 11. mesto.

Do 14. zmage je prišel Bled, po preobratu je bil z 2:1 boljši od Velesovega. Gostje so z vodilnim zadetkom presenetili v 16. minuti, ko je v polno meril Kajetan Jerič. Za preobrat sta poskrbela najboljša strelca Bleda, Ermin Čamdžić in Ladislav Stanko, ki sta bila natančna v 39. in 48. minuti. Bled je z novo zmago zadržal korak z Ilirijo, Velesovo ostaja na 13. mestu in bo le stežka zadržalo tretjeligaški status. V Gorenjskem dvoboju s Savo so do pomembne zmage v boju za obstanek prišle Lesce, ki so slavile minimalno zmago. V 37. minuti je zadel Moreno Remškar, domači so zadetek zadeli z dvema igralcema manj, saj sta rdeči karton prejela Elvis Markišić v 13. in Marko Grilc v 31. minuti. Od 55. minute je z deseterico igrala tudi Sava, izključen je bil Jan Zadnik, domači pa so zdržali vse napade in prišli do 22. točke. Kranjčani imajo pred Leščani le še dve točki prednosti.

Z delitvijo točk sta se morala zadovoljiti Zagorje in Komenda, tekma se je končala z izidom 2:2. Ob polčasu so vodili Zasavci, strelec edinega zadetka je bil Anže Gorišek. V drugem polčasu sta se mreži zatresli še trikrat, na 1:1 je izenačil Tim Bergant Smailagić, za novo vodstvo Zasavcev je poskrbel Tilen Mlinar. Pet minut pred koncem je končni izid postavil Timotej Bojović, tokratna nasprotnika ostajata v zgornjem delu prvenstvene lestvice. V Šenčurju so se z učinkovito igro predstavili Trboveljčani, ki pa so po slabšem drugem polčasu vseeno morali priznati nov poraz. Po prvem polčasu so gostje vodili z 1:3, čeprav je domače v osmi minuti v vodstvo popeljal Jure Zupančič. Sledil je prvi preobrat na tekmi, za goste sta zadela Vid Vrstovšek in dvakrat Tom Zalaznik ter postavila izid polčasa. S tremi zadetki v 11 minutah so Gorenjci slavili na koncu, strelci so bili Luka Jagodic Bašič, Rok Dolžan z bele točke in za zmago Luka Markič.

Tekma med Jevnico in Ivančno Gorico bo odigrana 10. maja, z začetkom ob 17:30.