Tekme 17. kroga niso prinesle spremembe na vrhu 3. SNL center, saj so prvo mesto po visoki zmagi v Kranju zadržali nogometaši Brava. Ilirija po vrnitvi v zmagovalne tirnice ostaja na drugem mestu, ljubljanskima kluboma pa sledi Bled, ki pa se je z remijem opekel v Jevnici. Derbi kroga je pred domačimi gledalci dobila Ivančna Gorica.

Ljubljanski Bravo je vpisal novo visoko zmago, tokrat so dodobra napolnili mrežo kranjske Save, v katero so pospravili pet zadetkov. Pri prvem zadetku v šesti minuti je slabo reagiral domači vratar, saj je ob predložku zgrešil žogo, kar je izkoristil Milan Đajić in Bravo je vodil z 0:1. Drugi in tretji zadetek sta bila delo najboljšega strelca lige Jake Corna, na 0:2 je zvišal v 33. minuti, z lepim strelom s 30 metrov, v 53. minuti pa izkoristil nezbranost domače obrambe in z lobom ugnal vratarja Aljošo Ažmana.  Naslednji zadetek je v 83. minuti dosegel Milan Tučić, ki se je sam znašel pred vratarjem Save in ga matiral z lob strelom. Domači vratar ni imel svojega dne, le tri minute kasneje ga je s prostega strela z oddaljenosti več kot 30 metrov premagal še David Frelih. Ljubljančani ostajajo na prvem mestu, s točko prednosti pred Ilirijo, Sava pa še naprej drži osmo mesto.

Pri Ivančni Gorici so se veselili še druge domače zmage letos, s 3:1 so v derbiju kroga ugnali Zagorje. Vsi štirje zadetki so bili doseženi v razmiku desetih minut. Za vodstvo Dolenjcev je v 17. minuti zadel Uroš Palibrk, sledila sta dva zadetka Andrije Novosela, prvega je dosegel le minuto po vodstvu, zatem pa je bil uspešen še v 25. minuti. Zagorjani so poraz ublažili z zadetkom v 26. minuti, ko je bil natančen Luka Klančišar. Ivančna Gorica še naprej lovi vodilni dvojec, medtem ko Zasavci zdaj za prvim mestom zaostajajo že za 12 točk. Bled je gostoval pri Jevnici in še četrtič zapored ostal nepremagan, a to ostaja zgolj slaba tolažba, saj sta mreži ob koncu ostali nedotaknjeni in tekmeca sta si razdelila točki. Z remijem so lahko zadovoljni domačini, ki so prekinili niz štirih porazov, nedotaknjeno mrežo pa so ohranili tretjič v sezoni. Kljub osvojeni točki Jevnica ostaja na zadnjem mestu, Blejci pa na tretjem, jim pa vodilni Bravo sedaj beži štiri točke.

Velesovo je doživelo še četrti poraz, novih treh točk so se veselili gostje z Lesc. Po prvem polčasu so vodili domači, edini zadetek je v 20. minuti dosegel Vid Žargaj, to je bil tudi njegov prvenec sezone. V drugem polčasu je gostom uspel preobrat, v 54. minuti je najprej izenačil Miha Rozman, za zmago pa je v 78. minuti zadel Moreno Remškar. Lesce so s to zmago izničile prednost šestih točk Velesovega, kolikor je znašala po jesenskem delu in ga ujele na 12. mestu, oboji so zbrali po 12 točk. Rudar je gostil Grosuplje, ki so se z gostovanja vrnile z osvojeno točko, kljub temu, da so zadnji del srečanja odigrale z igralcem manj v polju. Oboji so si priigrali kar nekaj priložnosti za dosego zadetka, vendar je ob zaključku prvega polčasa domače po lepi akciji v vodstvo popeljal Daniel Katić. Takoj po vrnitvi na igrišče je bil rezultat poravnan, po igri z roko v kazenskem prostoru je bil z bele točke v 47. minuti natančen Denis Boh. V 67. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen gostujoči igralec Andraž Žugič, vendar se rezultat do konca tekme ni spremenil. Grosuplje je ohranilo štiri točke prednosti pred Zasavci, ki so zbrali 14 točk.

V nedeljo je pri Iliriji gostovala Komenda, v Podzemlju je bil gost Šenčur, zmagi pa sta ostali v domačih rokah. Komenda je dobro krenila v pomladanski del in šele na tretji tekmi doživela prvi poraz. Ilirijani so tudi na tretji tekmi dosegli zgolj en zadetek, vendar je bilo za razliko od prejšnje tekme to dovolj za nove tri točke, s čimer so zadržali stik z Bravom. Zmago je z zadetkom v 68. minuti priigral Daniel Vasiljević, delo je Ljubljančanom olajšal Darko Tošić, ki je v 71. minuti prejel drugi rumeni karton. Bravo Iliriji beži za točko. Kolpa je z zmago na svojem igrišču prekinila niz šestih porazov, Belokranjci pa so si zmago priigrali v drugem polčasu. V prvem polčasu so mreže mirovale, so pa v drugem delu dve priložnosti izkoristili gostitelji. V 73. minuti je domače v vodstvo popeljal Jože Pezdirc, prvenca pa se je v 90. minuti veselil Jernej Štukelj in potrdil domačo zmago. Kolpa je obdržala deseto mesto, Gorenjci pa še naprej zaključujejo zgornji del prvenstvene lestvice.