Minuli vikend je v 3. SNL center ponudil kar dva obračuna tekmecev za mesta, ki po koncu sezone vodijo v 2. SNL. Največ razlogov za zadovoljstvo imajo v taboru Brava, ki je po preobratu odpravil Ivančno Gorico, Ilirija pa se je z gostovanja v Zagorju vrnila s točko, po tem ko je v izdihljajih ostala brez zmage. Ljubljančane je ujel Bled, ki je na krilih Ladislava Stanka ugnal Savo. Zanimiv spopad sta odigrala tudi Brinje in Velesovo, ki je v Grosupljem kar trikrat povedlo, a na koncu ostalo brez točk.

Že v petek sta 18. krog odprla Šenčur in Jevnica. Zmaga je ostala v domačih rokah, po tem ko so odpor zadnjeuvrščene ekipe strli šele v drugem polčasu. Gorenjce je v vodstvo popeljal Rok Dolžan, ki je zadel z bele točke. Pred zadetkom je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Aleksandar Ševa. Z igralcem več v polju je ob izteku igralnega časa zadetek dosegel še Nejc Tominc in postavil končni rezultat 2:0. Šenčur je obdržal šesto mesto, medtem ko Jevnica ostaja na dnu lestvice. Dobro formo v pomladanskem delu so potrdile Lesce, ki so na svojem igrišču z 2:1 premagale Kolpo. Prvi polčas je bil zaključen z vodstvom Lesc, edini zadetek je v deveti minuti dosegel Moreno Remškar. Izenačujočega zadetka se je v 53. minuti razveselil  Branko Šušak, kljub temu pa gostje niso uspeli iztržiti točke, saj je zmago Gorenjcem priigral Remškar, ki je zadel še drugič na srečanju. Lesce so s četrto zmago v sezoni skočile na 11. mesto,  na katerem so prehitele Rudar, ki je odigral tekmo manj. Kolpa po porazu sicer ostaja na desetem mestu, vendar ima zgolj dve točki prednosti pred razigranimi Lescami.

Na Bledu so po presenitljivi delitvi točk v prejšnjem krogu domači prišli do nove zmage, na svojem igrišču so premagali Kranjčane. Sava je kljub priložnostim Bleda povedla v 23. minuti, po zadetku Davida Bodirože in gostje so po 45 minutah vodili z 0:1. V drugem polčasu je sledil preobrat, saj je v zadnji tretjini tekme gostom primanjkovalo moči. Po vrnitvi s slačilnic je izenačil Ladislav Stanko, v 72. minuti pa je Bled z golom Petra Arha povedel. Po zaostanku so gostje uspeli izenačiti, štiri minute kasneje je bil uspešen Bojan Marinković. Že v naslednjem napadu je Bled znova vodil, drugič je zadel Stanko, v 80. minuti ob vodstvu s 4:2 pa potrdil »hat-trick«. Končni rezultat je postavil Ermin Čamdžić v sodnikovem dodatku in se z 12. zadetki izenačil s soigralcem Stankom. Blejci še naprej držijo stik z vrhom, saj so ujeli drugo Ilirijo, Sava pa je po drugem zaporednem porazu padla na deveto mesto.

V Zagorju je bil odigran eden od dvobojev ekip zgornjega dela lestvice, nasprotnika pa sta si razdelila po točko. Ilirijani po tekmi niso imeli razloga za zadovoljstvo, saj so izenačujoči zadetek prejeli v zaključku srečanja. Ilirija je sicer po podobnem receptu v 46. minuti prvega polčasa z golom Žige Urtlja prešla v vodstvo. Zasavci so izenačili v 89. minuti, ko je zadetek dosegel Anej Kurež. Ilirija je še drugič to pomlad oddala točke ter sedaj za Bravom zaostajajo že tri točke, po tem ko so zeleno-beli po jesenskem delu vodili. Zagorjani so z osvojenimi 30 točkami zadržali peto mesto.

Na Dolenjskem je bilo doseženih sedem zadetkov, tri točke pa so ostale pri Grosuplju, ki je Velesovo premagalo z rezultatom 4:3. Povedli so gostje, v 22. minuti se je sam pred domačim vratarjem znašel Anže Šimenc. Sledila sta dva udarca z bele točke, najprej je v 32. minuti izenačil Miha Černič, za novo vodstvo gostov pa je bil dve minuti kasneje uspešen Nejc Ribnikar, ki je postavil tudi izid polčasa. V drugem delu je sledil preobrat domačih, v 63. minuti se je po zadetem prečniku najbolje znašel Žan Černivec. Gostje se niso predali in pet minut kasneje so znova vodili, slabo reakcijo domačega vratarja po prostem strelu je izkoristil Mitja Novak. Grosuplju je v 78. minuti do izenačenja pomagal Aleš Dolinar, ki je nekoliko slabše reagiral ob podaji domačih v kazenski prostor in premagal svojega vratarja. Velesovo je trikrat vodilo, a je domačim vse tri točke v 85. minuti prinesel Marko Šola, ki zadel z glavo. Grosuplje je skočilo na osmo mesto, Velesovo z osvojenimi 12 točkami pa ostaja na predzadnjem.

V nedeljo sta se pomerila vodilni Bravo in četrtouvrščena Ivančna Gorica, zmage pa so se po porazu na prvem srečanju veselili Ljubljančani. Bravo še naprej melje, tokrat je slavil z rezultatom 4:1 in je v letošnjem letu dosegel že 32 zadetkov. Dolenjce je v vodstvo popeljal Uroš Palibrk, ki je bil natančen z bele točke. Vodilno moštvo lige je kmalu zatem uspelo izenačiti, prvega zadetka v sezoni se je v 32. minuti razveselil Andraž Mrkonja in tudi postavil izid polčasa. V drugem delu je sledil popoln preobrat, saj je Bravo zadel še trikrat. V 71. minuti je domače v vodstvo popeljal Milan Tučić, dvakrat pa je bil uspešen najboljši strelec lige Jaka Corn, zadel je v 83. in 89. minuti. Bravo glede na prikazano v pomladanskem delu sezone ostaja najresnejši kandidat za preboj v rišji rang, a v igri ostaja še 24 točk. Ivančna zdaj za Bravom zaostaja že 11 točk.