Ljubljanski moštvi, Ilirija in Bravo, sta z zmagama v prestavljenih tekmah 14. kroga 3. SNL center izkoristila spodrsljaj vodilne Ivančne Gorice. V dvoboju spodnjega dela lestvice, so jo v Lescah bolje odnesli gostje iz Grosuplja.

Do prvega zadetka sta si obe ekipi pripravili nekaj priložnosti za dosego zadetka, vendar so bili napadalci ob zaključkih premalo zbrani. Za vodstvo gostov je v 26. minuti zadel Andraž Žugič, ki se je odlično znašel med dvema domačima branilcem in z lepim strelom z roba kazenskega prostorja ugnal vratarja Škrjanca. Pred odhodom na odmor je, po navidez neuporabnemu predložku,  goste z zadetkom presenetil Andrej Jožef. V vratih gostov je prvič stal izkušeni vratar Miloš Popivoda, ki je pred leti branil vrata Domžal in Olimpije. Zmago je gostom, z drugim zadetkom na tekmi, priigral Žugič, saj se je v 67. minuti najbolje znašel v  gneči v kazenskem prostoru in izkoristil neodločnost domače obrambe.  Zmage se je razveselil tudi gostujoči strateg Janez Kovačič, saj se je Grosuplje povzpelo na deveto mesto prvenstvene lestvice: ”Tipična tekma za prvo pomladansko kolo. Težka, ne preveč lepa na pogled, predvsem pa borbena tekma. Veseli dejstvo, da smo si ustvarili kar nekaj dobrih situacij za dosego zadetka in dve tudi izkoristili.”

Na Gorenjskem, pri kranjski Savi, je gostovala tudi vodilna Ivančna Gorica, ki na slabo pripravljeni igralni površini ni uspela razviti svoje igre. Ekipi sta bili v napadu nevarni, vendar je obramba Ivančne Gorice na čelu z vratarjem Vošnjakom še enkrat več uspela ustaviti vse napade. Tempo so gostje v drugem polčasu z menjavami še nekoliko dvignili in si v zaključku tekme pripravili priložnosti za zadetek, vendar so bili pri iskanju recepta, kako premagati domačega vratarja Žlebnika, ki je pobral nekaj nevarnih predložkov, neučinkoviti. Z rezultatom 0:0 ni bil v celoti zadovoljen predsednik Ivančne Gorice, Rafael Koren: ”Pred nadaljevanjem prvenstva smo na naš račun slišali veliko komentarjev, vendar smo zopet odigrali dobro in tekmo zaključili brez prejetega zadetka. Z lestvico se ne obremenjujemo, pač pa gremo tekmo po tekmo. Prvenstvo bo bolj zanimivo, kako se bo na koncu razpletlo, pa bomo videli.”

Na sobotni tekmi v Ljubljani je Ilirija gostila Bled. Gledalci v prvem polčasu niso videli zadetkov. Po prihodu iz slačilnic, natančneje v 52. minuti, je za hladen tuš domačih poskrbel Rok Grašič. Ko je že vse kazalo na novo presenečenje, saj je Bled Ilirijo presenetil že v prvem krogu, so Ljubljančani s tremi zadetki v šestih minutah rezultat uspeli preobrniti v svojo korist. Mrežo gostov je v 87. minuti načel Žiga Vidic, ki je dosegel izenačujoči zadetek. Zgolj dve minuti kasneje je zadel Matic Povh, za potrditev zmage pa je v 93. minuti v polno meril še Mustafa Nukić. Trener Ilirijanov Žiga Starič je pričakoval težko tekmo: ”Pričakovano težka tekma, na kateri se je nasprotnik skozi celotno tekmo organizirano branil. Kljub napaki,  po kateri smo prejeli zadetek, smo v zaključku tekme dosegli težko prigarano zmago, ki pa je po mojem mnenju povsem zaslužena.” Z zmago je Ilirija znižala zaostanek za Ivančno Gorico na vsega dve točki.

Edini nedeljski dvoboj sta odigrala Bravo in trboveljski Rudar. Da je bil Ibrahim Mensah, ki je bil na preizkušnji pri prvoligašu Zavrču, prava okrepitev, je dokazal že v prvi minuti svojega debija. Izkoristil je podajo Milana Tučića in z zadetkom poskrbel za zgodnje vodstvo svojega moštva. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so imeli Ljubljančani več od igre. Za miren zaključek tekme je v 62. minuti poskrbel Dino Šunjerga, ki je dosegel tretji zadetek sezone. Končni izid 3:0 je v 92. minuti postavil Matevž Fortin. Po v celoti odigranem 14. krogu se Bravo nahaja na tretjem mestu, za Ivančno Gorico zaostajajo štiri točke, dve pa za drugouvrščeno Ilirijo.

Mensah 1′, Šunjerga 68′, Fortin 92′

Trboveljski Rudar s spektakularnim napredovanjem nazaj v 3. SNL!

Ruda r iz Trbovelj, nekoč že član slovenske prvoligaške scene, je nedavno gostoval v Šiški…