AŠK Bravo se je, po tem ko je pred tednom dni potrdil drugoligaško vstopnico, v uvodni tekmi predzadnjega kroga 3. SNL center z novo visoko zmago in na krilih osemkratnega strelca Tučića okronal tudi za enega od štirih tretjeligaških prvakov.

Bodoči drugoligaš se je v prestolnici poigral z Leščani, saj je po Jevnici tudi gorenjskega nasprotnika premagal z 11:0 in si krog pred koncem prvenstva zagotovil naslov prvaka. Zmagovalec srečanja je bil znan že po 20 minutah igre, ko so Ljubljančani že vodili z 2:0. V prvem polčasu je Bravo zadel petkrat, klasičnega ‘hat-tricka’ se je razveselil Milan Tučić, na listi strelcev pa sta se mu z golom pridružila še Miha Dobnikar in David Frelih.

V drugem delu so prvaki zadeli še šestkrat, od tega je bil kar petkrat uspešen Tučić, ki je tako dosegel neverjetnih osem zadetkov, kar je tudi rekord slovenskih zelenic, in s skupno 30 zadetki prevzel vrh ligaške lestvice strelcev, dva zadetka manj pa je dosegel njegov soigralec Jaka Corn. Za Bravo je v 72. minuti zadel tudi nigerijski vezist Ovbokha Agboyi. Nekdanji član Zavrča se je veselil drugega zadetek v sezoni.

Bravo si je naslov priigral po odličnih pomladanskih predstavah, ko je točke oddal zgolj v mestnem derbiju z Ilirijo, ki je sicer iztržila remi.  Rumeno-modri so v nadaljevanju prvenstva dosegli 62 zadetkov in tako presegli tudi stotico, njihova obramba pa je klonila zgolj trikrat.

AŠK BRAVO 11:0 ŠOBEC LESCE
Tučić (19′, 20′, 42′, 55′, 62′, 65′, 84′, 87′), Dobnikar (30′), Frelih (44′), Agboyi (72′)