Odigran je prvi krog zadnjega dela sezone 3. SNL center, v katerem je prvi poraz doživel Bled. Vodilno moštvo je gostilo zadnjeuvrščene Žirovce, ki se niso vnaprej vdali in kar z 0:5 odpravili favorizirane domačine ter jim vrnili z isto mero, kot so jih Blejci porazili konec novembra. Gostje so povedli že v tretji minuti, ko je zadel njihov najboljši strelec Nace Eržen. Na nov zadetek Eržena so ljubitelji okroglega usnja čakali do 19. minute, nato pa je sledila izključitev domačega nogometaša Nejca Ambrožiča, le dve minuti kasneje, kar je olajšalo delo gostom. Do konca polčasa se izzid ni spremenil, je pa klsični hat-trick slavil Eržen v štirinajsti minuti nadaljevanja, s čimer je prišel do 13. zadetka v sezoni. Gostje se niso ustavili in do konca srečanja še dvakrat premagali domačega vratarja, na 4:0 je povišal Jaka Bric Krolnik, končni izzid pa postavil Matej Peternel, ki je zadel v 86. minuti srečanja. Kljub porazu Bled ostaja na vrhu prvenstvene lestvice, medtem ko so Žirovci prišli do 15. točke.

V Grosupljem sta se pomerila istoimenovani domači klub in gostje iz Komende, nasprotnika sta se razšla z delitvijo točk. Dolenjci so povedli po zadetku Nala Strajnarja v četrti minuti. Še pred odhodom na odmor so domači ostali brez izključenega Davida Dedića, ob tem je strel z bele točke v zadetek pretvoril Anže Iglič in poskrbel za izenačenje. V drugem polčasu je Grosuplje ostalo še brez drugega izključenega nogometaša, rdeči karton je v 57. minuti prejel Alen Hadžipašić, ki je v igro vstopil pred začetkom drugega polčasa. Gostje so številčno premoč izkoristili in obrnili rezultat v svojo korist, v 72. minuti je še drugič v polno meril Iglič. Komenda ni uspela zadržati prednosti, saj je za novo izenačenje in končni izzid 2:2 v 82. minuti poskrbel Rok Šporar. Komenda je v drugem polčasu igrala z dvema nogometašema več na zelenici, a ni uspela priti do prve zmage letos. Tudi v Ivančni Gorici se je z rezultatom 2:2 končal dvoboj med domačo Ivančno in gosti iz Kranja. Povedli so nogometaši Save na samem začetku srečanja, v polno je meril Vladimir Dojčinović, vendar so domači do premora izzenačili z zadetkom Deniela Hokića. Za vodstvo domačih je v 59. minuti poskrbel Marko Šajn, ki je dosegel peti zadetek v sezoni. Osem minut pred koncem je za izenačenje, po nizu porazov, poskrbel Miran Ivanovski. Ivančna ni v popolnosti izkoristila spodrsljaja Bleda, saj se je z remijem zaostanek zmanjšal zgolj za točko, sedaj imajo Gorenjci sedem točk prednosti.

Ljubljanski dvoboj med Arnami Tabor in Svobodo se je končal z zmago domačih, ki so slavili z 2:1. Domači so delo  opravili v prvem polčasu, po 45-ih minutah igre so vodili z 2:0. Najprej je mrežo gostov zatresel Siniša Marinović, natančen je bil v 25. minuti. Devet minut kasneje je za neulovljivo prednost poskrbel Dragan Trivunčevič, ki je dosegel prvi zadetek v sezoni. Nogometaši Svobode so v četrti minuti nadaljevanja uspeli znižati zaostanek, zadetek je dosegel Vasko Raspashkovski, a so do konca srečanja mreže mirovale. Nogometaši Arne Tabor so tako Svobodi vrnili za poraz v 14. krogu, ko so rdeči slavili s 4:1. Domači so pred Svobodo še povečali prednost in imajo sedem točk prednosti.

Nedeljski dvoboj se je končal z zmago domačega Zagorja, ki je s 3:1 slavilo nad Šenčurjem. Zasavci so povedli v četrti minuti po zadetku Tomaža Nahtigala, z bele točke. Naslednji zadetek je bil dosežen 20 minut pred koncem, ko je v dresu Šenčurja za izenačenje pokrbel Klavdij Šmid. Sledila sta zadetka Roka Pirca in Anžeta Goriška, ki sta tako prispeval k enajsti zmagi v sezoni. Zagorjani ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice in za vodilnim zaostajajo deset točk. Šenčur je na samem repu lestvice, kjer so izenačeni s Savo in Žirovci, vsi so osvojili 15 točk.