Srečanje 12. kroga 3. SNL center med Savo in Šenčurjem je bilo odigrano že v sredo, tretje zmage v sezoni so se razveselili gostje.

Šenčurjani so kmalu po začetku vodili z 0.2, v četrti minuti je odbitek v mrežo domačih pospravil Gašper Repnik, le tri minute kasneje je bil z bele točke uspešen Samo Kokalj. Sava se je v igro za točke vrnila v 14. minuti, lep zadetek z glavo pa je dosegel Qendrim Hasanaj. Do konca prvega dela sta bila dosežena še dva zadetka, na 1:3 je povišal Kokalj, ki je izkoristil neodločnost domače obrambe, izid polčasa pa postavil Erazem Zajc, tri minute pred odhodom v slačilnice.

Na samem začetku drugega polčasa je bil izid poravnan na 3:3, saj je lep zadetek s prostega udarca dosegel David Ivanuša. Kranjčani so poizkušali priti do nove zmage, a je za nove tri točke v gorenjskem dvoboju, poskrbel Klavdij Šmid, ki se je v 88. minuti sam znašel pred domačim vratarjem. Šenčurjani so še drugič zapored slavili na dvoboju s sosedi. Preostala srečanja 12. kroga so na sporedu v soboto in nedeljo.

NK Sava Kranj – NK Šenčur 3:4