Dvoboj kroga je bil odigran v Grosupljem, kjer je gostoval vodilni Bled. Prvi polčas se je zaključil brez zadetkov in na odmor sta nasprotnika odšla z začetnih 0:0. V nadaljevanju srečanja je bilo precej pestro, saj so gostje z Bleda uspeli zrežirati preobrat. Dolenjce je v vodstvo popeljal Nal Strajnar, z zadetkom v 61. minuti srečanja. Gostom so do preobrata pomagali tudi domači nogometaši, saj je petnajst minut pred koncem srečanja, z zadetkom v lastno mrežo, izid poravnal Adnan Abdić. Za veselje blejskih nogometašev je v sodnikovem dodatku poskrbel Rok Grašič, ki je dosegel še tretji zadetek v sezoni, med strelce pa se je vpisal še drugič zapored. Blejci so vpisali jubilejno deseto zmago v sezoni, še drugič letos so z 2:1 premagali Grosuplje. Do minimalne zmage so na gostovanju prišli tudi nogometaši Ivančne Gorice, ki so premagali kranjsko Savo. Edini zadetek je bil dosežen v 75. minuti srečanja, devetič v sezoni je bil uspešen Jernej Gvardjančič. Dolenjci so z novo zmago ohranili stik z Bledom, za katerim še naprej zaostajajo dve točki.

Tudi v Zagorju je bil dosežen zgolj en zadetek, žoga je končala za hrbtom vratarja Šenčurja. Zasavci so do zmagovitega zadetka prišli v 14. minuti srečanja, edini strelec na srečanju je bil Denis Bašić. Gostje so srečanje zaključili z desetimi nogometaši na igrišču, saj je drugi opomin v sodnikovem dodatku prejel Kristian Rozman. Zagorjani so se z novo zmago točkovno poravnali z Grosupljem, ki zaseda tretje mesto na lestvici. Najvišjo zmago so slavili nogometaši Svobode, v ljubljanskem derbiju so s 4:1 ugnali Arne Tabor 69. Domače je v vodstvo popeljal kar gostujoči nogometaš Jošt Platiša, žogo je v 12. minuti poslal za hrbet svojega vratarja. Le tri minute kasneje je bil izid poravnan, saj je Gal Novak zadel v nasprotnikova vrata. Deset minut kasneje so gostje ostali z igralcem manj, izključen je bil Eni Nuhanovič, a kljub temu sta nasprotnika na odmor odšla z rezultatom 1:1. Svoboda je v nadaljevanju le izkoristila številčno prednost, kar tri zadetke je dosegel najboljši strelec lige, Aleksandar Đokić. Za novo vodstvo je najprej zadel v 60. minuti srečanja, še dvakrat pa v zadnjih desetih minutah, s čimer ostaja vodilni strelec lige, dosegel je dvanajst zadetkov.

Nedeljski dvoboj se je končal z neodločenim rezultatom 2:2. Gostom je z dvema zadetkoma točko prinesel Nace Eržen. Komendo je v vodstvo popeljal Kristijan Kovačevič v 18. minuti, pred odhodom v slačilnice je izid poravnal Eržen. V nadaljevanju je strelec dveh zadetkov zadel tudi za vodstvo z 1:2, a je za izenačenje domačih v 84. minuti poskrbel Urban Baloh. Komenda je zadržala prednost treh točk pred Žirovci, ki so zbrali deset točk, tako kot Šenčur.