Sobotni dvoboji v 3. Snl center so ponudili dva remija in dve zmagi domačinov, na vseh srečanjih je bil dosojen kazenski udarec z bele točke.

V Žireh je gostoval Šenčur, ki je po vodstvu v prvem polčasu, v nadaljevanju lovil točko. Goste je v vodstvo v 38. minuti po strelu iz bližine popeljal Srđan Arsić. V drugem polčasu so Žirovci uspeli izzid obrniti sebi v prid. Najprej je v 55. minuti izenačil Zoran Gligorević, le štiri minute kasneje je bil z bele točke natančen Nace Eržen. Ob igri z roko v kazenskem prostoru je zaradi drugega opomina zelenico zapustil Krištof Orešnik. Gostje so številčno prednost izkoristili, in sicer Rok Dolžan, ki je postavil končni rezultat 2:2. Tudi v Grosupljem sta se nasprotnika razšla z delitvijo točk. Ljubljančani so povedli v deseti minuti, kazenski strel je v zadetek pretvoril Filip Škerl in postavil izzid polčasa. Kmalu po prihodu iz slačlnic je klonila obramba Arne Tabor 69, za izenačenje je poskrbel Florgent Rexhepi. Po zmagi Grosupljega v Ljubljani, sta se nasprotnika tokrat morala zadovoljiti z osvojeno točko.

Ljubljanska Svoboda je prišla do četrte zmage v sezoni, doma so z 2:0 premagali kranjsko Savo. Domači so si zmago priigrali že v prvem polčasu, saj je že v prvi minuti zadel Adis Ajkić, zmago pa potrdil Aleksandar Đokić v 14. minuti, zadel je z bele točke. S štirnajstimi doseženimi zadetki je Đokić vodilni nogometaš lige. Domača zmaga je ostala tudi v Zagorju, kjer so domači z 2:1 premagali Ivančno Gorico in tako vrnili za poraz v prvem delu sezone. V prvem polčasu sta v dresu Zagorjanov zadela Tomaž Nahtigal, z bele točke in Ivica Perić. Gostje iz Ivančne so poraz ublažili v 90. minuti srečanja, Patrik Horžen je dosegel prvi zadetek v dresu Dolenjcev.

Na zadnji tekmi 16. kroga je Bled v gosteh premagal Komendo s čimer je povečal prednost na prvenstveni lestvici. Prvi polčas se je v Komendi končal brez zmagovalca z 1:1, v nadaljevanju pa so Blejci stopili na plin ter z dvema zadetkoma prišli do zmage z 3:1.