Sedemnajsti krog 3. SNL center sta v Šenčurju odprla istoimenovani domači klub in vodilno moštvo z Bleda. Gostje so veljali za favorite, saj letos še niso izgubili in imajo veliko točkovno prednost pred Šenčurjani. Bled je prišel do vodstva v 13. minuti srečanja, ko je žogo za hrbet vratarja Matica Pečnika poslal Boštjan Varl. Kot se je na koncu izkazalo, je bil zadetek Varla dovolj za 13. zmago Bleda v sezoni in povečanje prednosti na prvem mestu lestvice.

V Ljubljani so Arne Tabor gostile Žirovce, srečanje se je končalo z delitvijo točk in brez zadetkov. Tudi drugič v sezoni sta nasprotnika razdelila po točko, prvi dvoboj se je končal z izzidom 2:2. Ljubljančani so zadržali peto mesto, medtem ko so nogometaši Žiri z dvanajstimi osvojenimi točkami ujeli Šenčurjane. Tudi drugi dvoboj v Ljubljani se je končal brez zmagovalca, z delitvijo točk sta se morala zadovoljiti Svoboda in Komenda. Gostje so povedli v 24. minuti, po zadetku Anžeta Igliča, ki je zadel prvič v sezoni. Domačim je v drugem polčasu točko prinesel najboljši strelec lige Aleksandar Đokić, ki pa je bil v sodnikovem dodatku izključen. Svoboda ostaja mesto višje na lestvici in z dvema točkama prednosti pred Komendo. Tretjeuvrščeno Zagorje je gostovalo v Kranju in vpisalo deveto zmago v sezoni. Tri točke sta jim priigrala Simon Zupančič in Nik Vodeb, ki sta zadela v šesti oziroma 79. minuti. Domači so pred iztekom igralnega časa ostali brez Žana Krajnika, ki je bil izključen. Sava ne najde poti iz krize, sajo so doživeli še sedmi zaporedni poraz.

Večerni dvoboj je bil odigran v Ivančni Gorici, kjer je gostovalo sosednje Grosuplje. Glede na to, da gre za dolenjski dvoboj, je bilo pričakovati dvoboj z veliko napetosti. Bolje so začeli gostje, ki so uspeli voditi igro, vendar so prvi zadeli domači, v 23. minuti je bil strelec Dominik Ožbolt. Gostje so do konca polčasa rezultat obrnili v svojo korist, najprej je bil v 39. minuti z bele točke natančen Denis Boh, za preobrat pa pred odhodom v slačilnice poskrbel Adnan Abdić. V 71. minuti srečanja je delo gostom olajšal Dino Mahić, ki je v isti minuti prejel dva rumena kartona. Grosupeljčani so številčno premoč izkoristili in štiri minute kasneje prišli do vodstva z 1:3. Domači so v izdihljajih tekme prevzeli vajeti igre in uspeli zmanjšati zaostanek z zadetkom Žaka Vranešiča, tri minute pred istekom igralnega časa. Ivančna je poizkusila priti do izenačenja, vendar je za zadetek zmanjkalo igralnega časa in Grosuplje je slavilo še drugič v sezoni. Ivančna s 35. osvojenimi točkami ostaja na drugem mestu, vendar zdaj za Bledom zaostajajo že osem točk.