V Grosupljem sta se v dolenjskem dvoboju pomerila istoimenovani domači klub in sosedje iz Ivančne Gorice. Zmagovalca je odločil zadetek Jake Cimermana, po hitro izvedenem napadu je zadel v 16. minuti srečanja. Do konca dvoboja se izid ni spremenil in tako je Grosuplje sosedom zadalo prvi poraz v sezoni. Ivančna je po porazu prepustila vodilno mesto, Grosuplje pa se jim je približalo na vsega točko zaostanka.

Zagorjani so prekinili serijo porazov, tako da so na domačih tleh ugnali Savo iz Kranja, ki je pred tem dvakrat zapored slavila. Zasavci so povedli že v šesti minuti srečanja z zadetkom Roka Pirca, a so se gostje vrnili vsega tri minute kasneje, ko je bil natančen Danijel Marčeta. Izenačen izid je trajal do 75. minute, takrat je domače v novo vodstvo popeljal Tomaž Nahtigal, natančno je meril z bele točke. Zmago Zagorja je z drugim zadetkom na tekmi potrdil Nahtigal, šest minut pred koncem rednega dela srečanja. Zasavci so ne lestvici preskočili tokratnega nasprotnika na četrtem mestu in imajo dve točki prednosti pred Savo.

Žirovci so doma gostili Arne Tabor 69 in še na drugem srečanju zapored osvojili vsaj točko. Izid polčasa je postavil Zoran Gligorević, ki je v 18. minuti zadel za vodstvo domačih. Ljubljančani so uspeli izenačiti v peti minuti drugega dela z zadetkom Daria Lovreca, vendar je Dejan Marinac v 67. minuti poskrbel za novo vodstvo Žirov. Nogometaši Arne Tabor 69 so si točko priigrali v sodnikovem dodatku, za kar je poskrbel Erik Olivo.

Bled je s peto zmago v sezoni prevzel vrh prvenstvene lestvice in ostajajo edino neporaženo moštvo. Tokrat so s 3:0 ugnali Šenčur, ki ostaja na zadnjem mestu. Dvome o zmagovalcu sta že v prvem polčasu rezrešila Nejc Ambrožič in Moreno Remškar. Kljub menjavi na trenerski klopi Šenčurjani niso uspeli osvojiti novih točk, saj so še tretjič na srečanju zadeli domači, končni izid je v drugem polčasu postavil Jure Udrih. Bled ima točko prednosti pred Ivančno, Šenčur pa s tremi osvojenimi točkami ostaja na zadnjem mestu.

Nedeljski dvoboj med Komendo in ljubljansko Svobodo se je končal z delitvijo točk in brez zadetkov. Domači so v 90. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, saj ej bil izključen Anže Iglič. Preostalo je premalo časa in gostje niso uspeli izkoristiti številčne prenosti. Nasprotnika ostajata v spodnjem delu lestvice, Svoboda na sedmem, Komenda pa na osmem mestu.