Nogometaši vodilnega Tolmina so v sklopu 23. kroga zahodne skupine 3. SNL gostovali na Visokem in doživeli hladen tuš. Namesto pričakovane zmage so Tolminci na Gorenjskem osvojili le točko.

Pred tem krogom je drugouvrščeni Šenčur zaostajal za štiri točke in že sredi tedna vrgel rokavico v smeri severne Primorske. Na lokalnem gorenjskem obračunu, Šenčurčani so gostovali v bližnjem Kranju pri Savi, se je dvoboj končal z rezultatom 1:3. Samo Kokalj je šele v zaključku prvega dela strl odprl zadnjeuvrščenih Kranjčanov. Kar trije zadetki so padli v zaključnih minutah. Rok Grašič je v 74. minuti rezultat podvojil, a je Kristijan Frlic devet minut kasneje znižal in vrnil nekaj upanja za pozitiven rezultat. Praktično v naslednjem napadu so gostje dokončno razrešili vse dvome o zmagovalcu, piko na i je postavil Anis Đuzić.

Adria je nadaljevala z odlično strelsko formo in vknjižila svojo tretjo zmago v nizu. Mirenci so v zadnjih 270 minutah zabili kar dvanajst zadetkov. Žirovci so padli z 1:4, najbolj zaslužen za zmago pa je z dvojčkom zadetkov bil Patrik Eler. Vmes sta bila uspešna še Klemen Jerkič in Žiga Peršič.

Potem ko so v minulem krogu v Tolminu doživeli prvi spomladanski poraz, so se nogometaši Izole hitro pobrali in na domačem terenu po preobratu ugnali ljubljansko Svobodo. Na zadetek Nasrja Zubanovića v zaključku prvega dela je še pred odhodom na odmor uspel odgovoriti Edit Zyba. V drugem polčasu je za popoln preobrat zabil Aleksandar Gavrić.

Petkov obračun v Vrhniki je skorajda prinesel prvo presenečenje kroga. Ekipa Lesc je po zadetkoma Sebastjana Bohinca in Maksa Fisterja vse do zaključnih minut dvoboja držala dvojno vodstvo, a ob koncu ostala brez zmage. V 82. minuti je Tilen Ivanović znižal s strelom z bele točke, dve minuti kasneje je za končnih 2:2 zabil Kris Gruden.

Visoko in Tolmin sta se razšla z rezultatom 1:1, kar pa pravzaprav je največje presenečenje kroga. Gorenjci se namreč nahajajo pri dnu lestvice in bijejo težek boj za obstanek. Primorci so dobro vstopili v obračun in po vsega desetih minutah povedli, za vodstvo je poskrbel Nejc Močnik. Stvari so se za varovance Sanela Konjevića pričele zapletati sredi drugega dela. V 70. minuti je kapetan moštva Bine Kavčič najprej pordečel, nekaj trenutkov kasneje pa so domačini po uspešno izvedeni najstrožji kazni prišli do izenačenja. Rezultat je poravnal Kristjan Gašpirc. Kljub igralcu manj so gostje v zaključnih minutah vse sile stavili v napad, vmes zatresli tudi okvir domačih vrat, a novega zadetka jim ni uspelo doseči.

Z identičnim rezultatom se je zaključil tudi preostali nedeljski dvoboj. Vipavci so na svojem terenu gostili Slovan in prav tako do točke prišli v drugem polčasu. Ponos Kodeljevega je do vodstva prišel v 33. minuti, ko je Fabio Falcao zatresel mrežo za vodstvo ob odmoru. Na začetku drugega dela je za točko domačinov poskrbel Aron Petkovšek.

Prava drama se je odvijala na obračunu med Brici in Škofjeločani. Pri domačinih se je namreč v drugem polčasu na igrišču zgrudil nigerijski napadalec Samuel Ebuka Obi. Zaradi hitrega posredovanja zdravniške službe je 19-letnik preživel in se po zadnjih informacijah dobro počuti.