Uvodni krog nove sezone 3. SNL. Zahod je poleg šestih zanimivih obračunov ponudil tudi tekmo med Šenčurjem in Brdi, ki je poskrbela za nekoliko manj ljub dogodek, zaradi katerega so bili številni gledalci v Športnem parku v Šenčurju prikrajšani za 90 minut nogometne predstave. Ekipa Brd je namreč tekmo pričela z zgolj osmimi igralci v polju. Glavni sodnik Jure Žagar je tekmo po samo nekaj minutah prekinil, srečanje pa bo registrirano z izidom 3:0 v korist domače ekipe iz Šenčurja. Žalosti dejstvo, da so bili nogometaši Brd še pred dvema sezonama člani drugoligaške konkurence, zdaj pa kot vse kaže niti njihova prihodnost med tretjeligaši ni najbolj gotova.

Še bolj zaskrbljujoče pa je to, da na žalost primer Brd v tej sezoni ni osamljen. Na vzhodu kadrovski problemi pestijo tudi ekipo Šmartnega (https://snportal.si/slovenska-tekmovanja/3-liga/3-liga-vzhod/kaj-se-dogaja-v-smartnem-ob-paki/). Se bosta nekdanja drugoligaša uspela izviti iz primeža kadrovskih (in finančnih) težav? Propad dveh ekip, ki sta postali stalnici slovenskega nižjeligaškega nogometa bi bil zagotovo velik udarec za slovensko nogometno piramido, sploh pa za lokalni okolji iz katerih kluba prihajata.

Naloži več novic od Jure Trebižan
Naloži več novic iz 3. liga zahod

Šenčur lov na 2. SNL pričel s šestico

Spom ladanski del sezone se s tekmami 15. kroga pričenja tudi za tretjeligaše. Na zahodu s…