V Športnem parku Brajda sta si naproti stali moštvu iz vrha prvenstvene razpredelnice 3. Slovenske nogometne lige Zahod. Ilirijo 1991 sta od TKK Tolminom ločila dva prejeta zadetka manj, gostitelji pa so na domačem terenu upali na uvrstitev na vrh ligaške lestvice. Za Tolmince se je srečanje začelo po načrtih. V 29. minuti je po predložku in odbiti žogi v kazenskem prostoru za vodstvo domačinov zadel Tine Kravanja. Štiri minute kasneje so gostje iz prestolnice na igrišču ostali z igralcem manj, po tem ko je drugi rumeni karton na srečanju prejel Gašper Trdan. Glavni sodnik srečanja Marko Podgoršek je imel na obračunu, kjer so osvojene točke štele “dvojno”, polne roke dela. Do konca srečanja je pokazal po 3 kartone nogometašem Tolmine ter 7 krat s kartonom opominjal igralce Ilirije.

Domači nogometaši v rdeče-črnih dresih so v drugi polčas vstopili sanjsko. Po odlično odmerjeni podaji v prostor je vratar Ilirije Brin Lapuh v situaciji ena na ena v kazenskem prostoru podrl nogometaša Tolmina. Priložnost za povečanje vodstva je iz bele točke izkoristil Gregor Kos. V 76. minuti, ko so bolj optimistično naravnani navijači Tolmina, na srečanju z Ilirijo se jih je zbralo 200, že verjeli v osvojene tri točke, je ritem srečanja z zadetkom iz roba kazenskega prostora v vratarjev zgornji desni kot prelomil Lan Žibert. Že štiri minute kasneje, so gostje ponovno udarili. Po napaki obrambe Tolmine ter zmedi v kazenskem prostoru je rezultat na 2:2 poravnal Lan Piskule. Izid se do konca obračuna več ni spreminjal, moštvi pa sta z osvojenimi 13 točkami na petih srečanjih ostali na vrhu lestvice v 3. SNL Zahod.

TKK Tolmin – Ilirija 1991 2:2 (1:0)

Strelci: Kravanja, Kos; Žibert, Piskule