Včeraj so bili odigrani prvi dvoboji 3. SNL Zahod, na sporedu so bile tri tekme. V gosteh sta slavili moštvi Izole in Šenčurja, domača zmaga pa je ostala v Tolminu.

Minimalne zmage so se veselili nogometaši Izole, ki so gostovali v Mirnu. Domača obramba je popustila zgolj za trenutek, kar je izkorsitil Damir Hadžić in že na prvi tekmi zadel za zmago. Tolmin je gostil novopečenega tretjeligaša in slavil z rezultatom 3:1. Gostje iz Škofje Loke so povedli v 17. minuti srečanja, nato pa so domači s tremi zadetki zrežirali obrat. Tim Kutin je izenačil v 26. minuti, domače pa je v 45. Minuti v vodstvo popeljal Tine Zornik. Za končnih 3:1 je v 90. Minuti Zadel Tine Kravanja. Tudi na tekmi med domačimi NK Žiri in Šenčurjem smo lahko videli preobrat. Gostje so z zadetkom Sama Kokalja povedli, uspešno je izvedel strel z bele točke. V nadaljevanju so domači povedli in ob polčasu vodili z 2:1, zadela sta Boštjan Frelih, ki je izkoristil strel z bele točke in Jan Koblar. V drugem polčasu trije zadetki Šenčurja, na 2:2 je izenačil Kokalj, ki je izkoristil še drugi strel z enajstih metrov. Za zmago Gostov sta poskrbela Ladislav Stanko in Ervin Jogić. Danes so na sporedu še trije dvoboji, srečanje med Vipavo in Savo iz Kranja pa bo odigran 23. septembra.

Freih 29’ (11m), Koblar 43’; Kokalj 5’ (11m), 74’ (11m), Stanko 87’, Jogić 90’

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…