Na enem od dveh derbijev osmega kroga 3. SNL Zahod je Adria na domačem terenu gostila Izolo in po visoki zmagi skočila na vrh prvenstvene razpredelnice. Gostje so obračun zaključili le z deveterico.

Že v 34. minuti je namreč glavni delivec pravice Dejan Bavrlić predčasno pod prho poslal Krisa Pavića, pol ure kasneje pa še Belmina Čajića. Po obeh izključitvah je delo vsekakor bilo lažje za Mirence, ki pa so navkljub vsemu svoj prvi zadetek dosegli ob izenačenih močeh na terenu. Že v 17. minuti jih je v vodstvo popeljal kapetan Patrik Eler, ki je v nadaljevanju staknil poškodbo ter je med odmorom bil zamenjan. Njegova zamenjava Alen Keranović je za domačega stratega Mateja Mavriča Rožiča bil zadetek v polno, saj je že v četrti minuti drugega dela rezultat podvojil na 2:0. Ko je Izola v 64. minuti ostala le z deveterico na terenu so vsi upi obalnega tretjeligaša na pozitiven rezultat bili pokopani, dobrih deset minut kasneje pa je premoč Adrie kronal Matej Žižmond. Za visoko zmago in končnih 4:0 je v zaključnih minutah s svojim drugim zadetkom poskrbel Keranović.

Po osmih krogih je Adria prevzela vodstvo v zahodni skupini 3. SNL. Njihov izkupiček zmag, remijev in porazov je identičen kot pri Tolminu (5-2-1), ti so z zmago z vrha sklatili Vrhničane, toda Mirenci imajo za odtenek boljšo razliko v zadetkih. Adria je boljša tudi v medsebojnih obračunih, saj je Tolmince ugnala v četrtem krogu.

Adria Miren – Izola 4:0 (1:0)
Eler (17′), Keranović (49′, 83′), Žižmond (73′)

Fotogalerija iz včerajšnjega obračuna, skozi fotografski objektiv Mirana Polanca: