Na zahodu Slovenije v tretjeligaški konkurenci ni več neporaženega moštva, potem ko so Vrhničani pred svojimi navijači prvič klonili. Zanje je bila usodna Adria, ki igra v vse boljši formi.

Derbi kroga se je sicer pričel po željah domačinov, katere je po napaki gostujoče obrambe že v 9. minuti v vodstvo popeljal Filip Zupanič. Hiter zaostanek pa ni zmedel Mirencev, ki so v nadaljevanju prišli do popolnega preobrata. Njihov junak je postal Svit Teodor Benedetič, ki je po pol ure igre izid poravnal, v drugem polčasu pa je po predložku z leve strani odlično zadel z glavo in žogo poslal preko mladega Marka Volaša za končnih 1:2. Za dvajsetletnika sta to bila prva ligaška zadetka v tej sezoni.

Kljub porazu Vrhničani še naprej zasedajo vrh prvenstvene razpredelnice, toda na drugem mestu jim z dvema točkama manj že grozijo Tolminčani in Mirenci. Slednji so dosegli svojo prvo gostujočo zmago v sezoni.

Dren Vrhnika – Adria Miren 1:2 (1:1)