V šestem krogu tretje lige na zahodu so bili strelci ponovno razigrani, saj so goli padli na prav vseh tekmah. Največ so jih videli na dvoboju v metropoli, kjer sta se Arne Tabor in Svoboda razšla z rezultatom 3:4. Najvišjo zmago je zabeležila kranjska Sava, ki je s 4:0 odpravila Kočevje, svoj črni niz porazov pa je končno končala še izolska Elta.

Na prvi tekmi kroga sta se v kočevskem Gaju pomerila domače Kočevje in gostje iz Kranja. Kočevci vse od prvega kroga niso zabeležili še niti ene točke, zato smo pred tekmo pričakovali napad na vrata Gorenjcev. Vendar se je končano ravno obratno, saj so Kranjčani Dolenjcem nasuli kar štiri zadetke, prejeli pa niso nobenega. Uspešna sta bila Erazem Zajc in Matic Kopač, ki sta zadela po dvakrat. Prvi gol je padel že v sedmi minuti, ko je mrežo domačinov načel Zajc. V prvem polčasu so sledila še dva gola, v 70. minuti pa je končni rezultat postavil Kopač in zadel svoj peti gol v sezoni, kar ga uvršča na tretje mesto strelcev. To je bil peti zaporedni poraz Kočevcev, ki so na zadnjih štirih tekmah prejeli kar 20 zadetkov in ostajajo na zadnjem mestu. Gorenjci so drugič zapored zmagali in zasedajo visoko tretje mesto.

Zelo zanimivo je bilo na ljubljanskem Brodu na mestnem obračunu med Arne Taborom in Svobodo, ker je padlo kar magičnih sedem zadetkov. Prvi gol na tekmi je zadel gostujoči napadalec Miran Ivanovski, nato pa so domači preko Matevža Fortina in Ogochukwuja Princea Akpomudie povedli. Prvo ime srečanja pa je bil domači nogometaš Aleksandar Đokić, ki je v drugem polčasu dosegel hat-trick, ko je uspešno realiziral kar tri enajstmetrovke. Prvo na samem začetku drugega polčasa za izenačenje na 2:2 in drugo za vodstvo 3:2. Akpomudia je rezultat znova izenačil, a je Đokić v 84. minuti z enajstih metrov zadel še tretjič in postavil končni izid 3:4 za Svobodo. Đokić se je s tremi goli zavihtel na sam vrh lestvice strelcev in ima na svojem računu že osem zadetkov. Arne s porazom ostaja 12., Svoboda pa je z drugo zaporedno zmago skočila na peto mesto.

Na Bledu sta se pomerila domači Bled Hirter in ljubljanska Ilirija, ki sta že pred tekmo igrala v zelo podobni formi. V napovedi kroga smo zapisali, da ne bo nič čudnega, če se bo tudi ta obračun končal z remijem in so se je tudi zgodilo. Jaka Corn je Ljubljančane popeljal v vodstvo v zadnji minuti prvega polčasa in zadel tretji gol v sezoni. Po slabi uri igre je rezultat poravnal Darko Djukić in postavil končni izid tekme 1:1. To je že tretji zaporedni remi na obračunih teh dveh nasprotnikov. Ilirija je remizirala drugič zapored in z novo točko ostaja osma, na drugi strani pa je Bled prav tako znova osvojil točko in izgubil eno mesto, tako da je sedaj šesti.

Nogometaši Žiri so proti Tinexu iz Šenčurja po dveh zaporednih remijih iskali prvo zmago v sezoni. Domačini so bili vse do 89. minute v igri za točko, a so v zadnji minuti prejeli gol in izgubili. Prvi gol na tekmi je padel šele v 50. minuti, ko je za goste zadel Gašper Repnik. Jan Koblar je z avtogolom rezultat povišal na 0:2, šest minut kasneje pa je Jaka Bric Krolnik rezultat znižal na 1:2. Nace Eržen je z realizirano enajstmetrovko in četrtim golom v sezoni rezultat znova poravnal in zdelo se je, da bo ostalo pri delitvi točk, a je Gal Ribnikar z golom v 89. minuti zmago prinesel gostom. Žiri s porazom in še vedno brez zmage ostajajo enajste, Tinex pa je z novimi tremi točkami tik pod vrhom na drugem mestu.

Na tekmi med Adrio in Primorjem sta se pomerila kluba, ki sta bila pred obračunom v nekoliko slabši formi. Primorje je ob porazu in remiju znova potrebovalo zmago in dvig forme, kar je nogometašem Andreja Komaca tudi uspelo. Mirenačni so proti favoriziranemu nasprotniku lovili prvo zmago v sezoni, a jim ta podvig ni uspel. Dišalo je po remiju in delitvi točk, a je v 83. minuti edini gol na tekmi dosegel Jakob Kodermac, ki je po hat-tricku iz daljnega drugega kroga znova zadel in Primorcem prinesel novo zmago. Za Ajdovce je to četrta zmaga v sezoni, kar zadostuje za četrto mesto, Mirenčani pa so po dveh zaporednih remijih izgubili, kar jih je pahnilo na deseto mesto.

Prvi poraz v sezoni pa so na pomembnem obračunu prvega dela lestvice doživeli nogometaši Tolmina. Za severne Primorce je bilo usodno vodilno Brinje, ki je tekmo dobilo z rezultatom 2:0. Svojo dobro strelsko formo je dobro nadaljeval Gregor Dorniž, ki je zadel oba gola na tekmi  in bil glavni junak zmage Dolenjcev. To sta bila še četrti in peti gol za Dorniža, kar ga uvršča na tretje mesto lestvice strelcev. Grosupeljčani, ki so v prejšnjem krogu remizirali, z novo zmago ostajajo na prvem mestu, Tolminci pa so po zmagi v petem krogu zabeležili prvi poraz v sezoni in ostajajo sedmi.

Na primorskem obračunu sta se na Stadionu Ob Beli srečala vipavska Fama in izolska Elta. Tekmeca, ki se med seboj zelo dobro poznata, sta v tekmo krenila s popotnico poraza iz prejšnjega kroga. Izolani so preko Edija Zugana v 11. minuti povedli in s tem upali na prvo zmago v sezoni. Varovanci Damjana Počkaja so bili temu uspehu zelo blizu, a je njihove sanje v 81. minuti razblinil domači nogometaš Jakob Panič Nardin, ki je postavil končni rezultat tekme 1:1. Vipavci so z novo točko preskočili mirensko Adrio in so sedaj deveti. Izolani pa so vsaj končali črni niz treh zaporednih porazov, a z vsega tremi točkami ostajajo predzadnji trinajsti.

Rezultati 6. kroga 3. SNL zahod:

Kočevje : Sava Kranj 0:4 (0:3)

80; Zajc 7`, 34`, Kopač 15`, 70`

Arne Tabor 69 : Svoboda Ljubljana 3:4 (2:2)

150; Fortin 25`, Akpomudia 32`, 65`; Ivanovski 13`, Đokić 46`-11m, 56`-11m, 84`-11m

100; Panič Nardin 81`; Zugan 11`

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…