Po rekordnem dvanajstem krogu v tretji ligi – zahod, kjer je v enem vikendu padlo kar 30 zadetkov, so bili tokrat strelci veliko manj razpoloženi. Kar pet tekem se je končalo z zgolj dvema zadetkoma ali manj, največ pa jih je padlo na velikem derbiju med Svobodo in Brinjem, kjer so Ljubljančani slavili z rezultatom 4:1. Novo zmago je zabeležilo vodilno Primorje, največje presenečenje pa so pripravili nogometaši Izole, ki so doma slavili proti Tinexu iz Šenčurja.

Glavni obračun kroga je tokrat gostila slovenska metropola, ko sta se pomerila drugouvrščena Svoboda in tretje Brinje. Ljubljančani, ki so v enajstem krogu zabeležili prvi poraz, so pretekli teden svojo jezo stresli nad mestne tekmece Ilirijo in jih premagali z rezultatom 0:5. Z zmago so si varovanci Jedinka Perice okrepili samozavest, ki jih je na tekmi proti Brinju pripeljala do druge zaporedne zmage. Po pol ure igre je prvi gol na tekmi zadel Anel Aličaič, vodstvo pa je z osmim golom v sezoni le nekaj minut kasneje podvojil Jasmin Dindič. Gostujoči kapetan Denis Boh je v 61. minuti zaostanek uspel znižati, a je le minuto kasneje že devetnajstič v sezoni udaril Aleksandar Đokić. Klemen Štancar je v 68. minuti postavil končni izid 4:1, Ljubljančani pa so se z zmago vsaj nekoliko odlepili od Dolenjcev. To je bil četrti poraz za nogometaše Brinja, ki pa kljub ničli ostajajo na visokem tretjem mestu.

Zanimivo je bilo tudi v gorenjski prestolnici, kjer sta se pomerila domača Sava in ljubljanska Ilirija. Oba kluba sta v preteklem krogu izgubila, zato sta si želela novih točk. Kranjčani so na zadnjih petih tekmah zabeležili kar štiri poraze, kar jih je pahnilo na sedmo mesto lestvice. Tekmo so veliko bolje odprli domači, ko sta Tim Idrizi in Anže Cankar Savi že v prvem polčasu priigrala udobno prednost dveh zadetkov. Idrizi je po uri igre zadel še drugič in dosegel šesti gol v sezoni. Dino Mahič je v 67. minuti uspel zadeti tolažilni gol za goste iz Ljubljane in postavil končni izid tekme 3:1. Kranjčani so po treh zaporednih porazih vendarle vknjižili nove tri točke in napredovali na šesto mesto. S tretjo ničlo zapored so Ljubljančani izgubili mesto in so sedaj deseti.

Športni park Brajda je tokrat gostil dvoboj ekip, ki sta v tekmo vstopili v zmagoviti formi. Tolmin je na zadnjih štirih tekmah zabeležili tri zmage, vodilno Primorje pa je na severno Primorsko pripotovalo s popotnico visoke zmage nad Izolo. Vse do zaključka tekme je kazalo na tekmo brez zadetkov, a se je v 86. minuti mreža vendarle zatresla.  Edini gol na tekmi je s strelom z bele točke dosegel gostujoči kapetan Amel Džuzdanović in vpisal deseti zadetek v sezoni. Primorje je tako s pomembno zmago vpisalo nove tri točke in so sedaj že pri številki 30. Tolminci so zaradi zmage kranjske Save nazadovali na sedmo mesto.

V kočevskem Gaju sta Kočevje in Žiri odigrala prvo medsebojno tekmo, zasedala pa sta rep prvenstvene lestvice. Kočevci so v preteklem krogu po nekaj dobrih rezultatih znova izgubili, ko jih je s kar 5:0 ugnal blejski Hiter. Žiri so pred enim tednom zabeležile svojo prvo prvo zmago in v tekmo krenile s trinajstega mesta. Po dobre pol ure igre je za goste zadel Jaka Bric Krolnik in vpisal četrti gol v sezoni. V drugem polčasu so Gorenjci rezultat podvojili, ko je iz enajstmetrovke zadel Nace Eržen, ki ima na svojem računu že osem golov. Kočevski strelci so znova zatajili, tekma pa se je končala z rezultatom 0:2. Domačini so tako vnova vpisali ničlo in ostajajo zadnji, velik skok pa je z drugo zaporedno zmago uspel nogometašem iz Žirov, ki so pridobili dve mesti in so sedaj enajsti.

Maksov gaj na ljubljanskem Brodu je tokrat gostil tekmo med nerazpoloženim Arne Taborom in blejskim Hirterjem. Ljubljančani so v preteklem krogu visoko izgubili proti Brinju, v tekmo pa so štartali z nizkega 12. mesta. Blejci pa so po visoki zmagi nad Kočevci vendarle uspeli strniti svoje vrste, z dobro igro pa so želeli nadaljevati tudi v Ljubljani. Tokrat so bili njihovi nogometaši veliko manj strelsko razpoloženi, a so se iz glavnega mesta vseeno vrnili s popolnim izkupičkom. Edini gol na tekmi je v 83. minuti iz enajstmetrovke dosegel gostujoči kapetan Ladislav Stanko in vpisal sedmi prvenstveni zadetek. Blejci so se z drugo zaporedno zmago točkovno izenačili s Tinexom in ostajajo na petem mestu. Nogometaši Arne Tabora so se dobro držali, a v zadnjih minutah tekme vendarle popustili in vpisali novo ničlo. Ostajajo pri devetih točkah, a so zaradi uspeha Žirov izgubili mesto in so sedaj predzadnji.

Na prvi nedeljski tekmi sta se v Vipavi udarili domača Fama Vipava in gostujoča Adria, ki sta v preteklem krogu vpisali ničlo. Vipavci so brez danega gola izgubila proti Žirem, gostje iz Mirna pa so na regionalnem obračunu klonili proti Tolminu. Nogometaši Vipave so na zadnjih petih tekmah uspeli zadeti vsega dvakrat, zato so morali tokrat v napadu zaigrati bolje. To jim je tudi uspelo, ko je Tilen Leban po slabi uri igre domačine popeljal v vodstvo. Rezultat se vse do konca tekme ni spremenil, domačini pa so po porazu v preteklem krogu vpisali nove tri točke in z osemnajstimi začenjajo spodnji del lestvice. S tretjim porazom na zadnjih šestih tekmah so Mirenčani nazadovali na dvanajsto mesto, slabši od njih pa so le nogometaši Arne Tabora in Kočevja.

Zadnja tekma kroga je bila odigrana v Izoli, kjer so domačini pripravili presenečenje in ugnali favorizirani Tinex iz Šenčurja. Primorci so bili pred obračunom v seriji treh tekem brez poraza, pretekli teden pa jih je s kar 0:7 ponižalo Primorje. Visok poraz v Ajdovščini je Izolanom očitno dal novega zaleta, saj so tekmo odločili že v prvem polčasu. Aljaž Golja in Blažo Radovanović sta v roku treh minut zrežirala pomembno zmago, ki je Primorce dvignila na deveto mesto. Nogometaši Šenčurja so v tekmo vstopili v dobri formi in v nizu treh tekem brez poraza. Brez danega gola v Izoli pa so utrpeli četrti poraz v sezoni in ostajajo četrti, a jim za ovratnik močno diha blejski Hirter, ki ima na svojem računu prav tako 23 točk.