V tretjem krogu so bili strelci znova razpoloženi, saj so gledalci prav na vseh tekmah videli vsaj en gol. Primorje je proti Arne Taboru nadaljevalo svoj zmagoviti niz in s 100 % izkupičkom zanesljivo vodi na lestvici. Najvišjo zmago so zabeležili pri Tinex Šenčurju, ki so doma opravili s Kočevjem, do prvih točk pa je končno prišla tudi Fama Vipava.

Na prvi tekmi kroga sta se v Športnem parku pomerila domača Svoboda in gostje iz Tolmina. Domači so začeli silovito in že v drugi minuti povedli preko Aleksandra Đokića. Za Primorce je po dobre pol ure izenačil Grega Debenjak, nekaj minut kasneje pa je gol dosegel še njegov soigralec Sebastian Lesjak. V 61. minuti je sodnik Marko Podgoršek pokazal na belo točko v korist Ljubljančanov, ki jo je v gol pretvoril Đokić in dosegel drugi gol na tekmi. Za ljubljanskega nogometaša je bil to že tretji gol v sezoni, kar ga uvršča na tretje mesto lestvice strelcev. V 71. minuti je bil pri gostih izključen Dani Perše, tekma pa se je končala z delitvijo točk.

V Športnem parku Stražišče je tokrat pri kranjski Savi gostovala Elta iz Izole. Domačini so povedli v 10. minuti, ko je zadel Luka Iličič. Za goste se je situacija poslabšala v 38. minuti, ko je bil izključen Andrej Terčič. Izolani se niso več pobrali, pač pa so Kranjčanom dovolili še dva zadetka, ki sta ju dosegla Anže Cankar in Matic Kopač. Za Gorenjce je bila to druga zaporedna zmaga, kar jih uvršča na visoko četrto mesto, Primorci pa so po dveh zaporednih remijih prvič okusili grenkobo poraza in padli na 12. mesto.

Grosupeljčani so po visoki zmagi iz prvega kroga prejšnji teden nepričakovano izgubili proti Savi. Zato so bili varovanci Gorana Markoviča odločeni, da proti Žirem stvari postavijo na svoje mesto. Pri tem jim je pomagal tudi nasprotnikov nogometaš Sajrul Bin Amat Ngadi, ki je ob koncu prvega polčasa dosegel avtogol. Deset minut kasneje je rezultat poravnal Nace Eržen. Vendar tudi ta izid ni obveljal dolgo, saj je v 69. minuti Brinje preko Denisa Boha znova povedlo. V sodnikovem podaljšku je bil pri gostih izključen Jan Koblar, a to za Grosupeljčane ni bilo usodno. Dolenjci so se z drugo zmago povzpeli na tretje mesto, Žirovci pa so z drugim zaporednim porazom padli na predzadnje.

Primorje v letošnji sezoni melje vse pred sabo, prav tako pa je bilo tudi pri Arne Taboru. Primorci so na domačem igrišču do prvega gola čakali vse do 74. minute, ko je z enajstih metrov zadel Anže Kuraj. Gostje vse do konca niso uspeli izenačiti, so pa do povišanja vodstva prišli Ajdovci, ko je v tretji minuti sodnikovega podaljška končni izid tekme 2:0 postavil rezervist Žan Leban. Primorje tako trdno ostaja na prvem mestu in je še edini klub brez praske, gostje pa so po dveh remijih prvič izgubili.

Do petarde v vratih nasprotnika so tokrat prišli nogometaši Tinex Šenčurja, ki so na domačem igrišču s kar 5:0 odpravili Kočevje. Do konca prvega polčasa so domačini vodili že z 2:0, oba zadetka pa je prispeval Uroš Parežanin, ki je s štirimi goli najboljši strelec prvenstva. Za Gorenjce je v 67. minuti svoj prvi letošnji gol dosegel Tine Tramte, tretjega v sezoni pa je deset minut kasneje dosegel Samo Kokalj. Slednjega je dve minuti kasneje glavni trener Ivo Levstek zamenjal, zato je kazenski strel v 92. minuti izvajal Ervin Jogić in postavil končni rezultat tekme 5:0. Za Šenčur je bila to druga zaporedna zmaga, kar jih je na lestvici dvignilo tik pod vrh na drugo mesto. Za Dolenjce pa je bil to drugi zaporedni poraz, tako da so varovanci Saše Fartka z zgolj enim remijem padli na samo dno lestvice.

Na prvi septembrski dan sta se v Ljubljani srečala domača Ilirija in gostje iz Vipave. Ljubljančani so imeli do tega kroga na računu dve točki, saj so dvakrat remizirali. Vipavci so se v dvoboj podali z zadnjega mesta, zato so nujno potrebovali vsaj remi, kar pa so na koncu celo presegli. Edini gol na tekmi je v 64. minuti dosegel Jure Kandare in tako Vipavcem prinesel sploh prve točke v letošnji sezoni. Z zmago so se Primorci z zadnjega dvignili na osmo mesto in ob tem prehiteli Ljubljančane, ki ostajajo deseti. Tako v letošnji sezoni več nimamo ekipe, ki na računu ne bi imela vsaj ene osvojene točke.

Na zadnji tekmi kroga sta se v Mirnu srečala domača Adria in gostujoči Bled Hirter, ki se je po dveh domačih tekmah prvič odpravil na gostovanje. Domačini so preko Jureta Bragata povedli v 17. minuti, a je deset minut kasneje izid poravnal Ermin Čamdžić. Po eni uri igre so prvič v vodstvo prešli Blejci, ko je zadel Ladislav Stanko. Zadetek se je na koncu izkazal za zadnjega in tekma se je končala z zmago Bleda 1:2. Adria je po dveh remijih prvič izgubila in padla na deveto mesto, nogometaši Bleda pa so drugič zapored zmagali in s šestimi točkami zasedajo peto mesto.

Šenčur lov na 2. SNL pričel s šestico

Spomladanski del sezone se s tekmami 15. kroga pričenja tudi za tretjeligaše. Na zahodu so…