V devetem krogu tretje lige – zahod je bilo v preteklem vikendu zelo pestro. Videli smo nekaj presenetljivih izidov, na koncu pa je vse to najbolje izkoristila ljubljanska Svoboda, ki je odlično formo zadnjega časa kronala s prevzemom prvega mesta na lestvici.

Na edini petkovi tekmi sta na derbiju devetega kroga meče prekrižala šenčurski Tinex in Brinje iz Grosuplja. Brinje je bilo pred tekmo v nekoliko boljšem položaju, saj je kljub enakemu številu točk zasedalo mesto višje. Že pred tekmo najboljši strelec gostov Gregor Dorniž je prvi gol na tekmi zadel že v osmi minuti, Matic Povh pa je še pred koncem prvega polčasa rezultat povišal na 0:2. Dorniž je končni izid 0:3 postavil v 78. minuti tekme in s tem dosegel še svoj sedmi gol v tej sezoni. Gorenjci so po dveh težkih derbijih ostali brez osvojene točke in so z drugim zaporednim porazom padli na peto mesto. Gostje z Dolenjske pa so drugič zapored zmagali in zasedajo visoko tretje mesto.

V slovenski prestolnici je domača Ilirija gostila Primorje, ki je v tekmo krenilo s prvega mesta. Ljubljančani so bili v nizu štirih remijev, gostje iz Ajdovščine pa so v Ljubljano pripotovali s popotnico šestih točk z dveh težkih derbijev. Vendar se je tekma končala brez doseženega gola, to pa je bil tudi edini obračun v krogu, kjer se mreži nista zatresli ne na eni, ne na drugi strani. S tem so nogometaši Ilirije zabeležili še svoj peti zaporedni remi in zasedajo deveto mesto. Ajdovci pa niso zmogli še tretje zaporedne zmage in so si v ostrem boju za prvo mesto privoščili manjši spodrsljaj, ki jih je kasneje stal prvega mesta.

Na drugi strani Ljubljane so nogometaši Svobode na svojem Športnem parku gostili mirensko Adrio. Varovanci Jedinka Perice so se pred tekmo nahajali na drugem mestu, igrali pa so v odlični formi. Nanizali so štiri zaporedne zmage in proti neprepričljivi Adrii so želeli niz še nadgraditi. Na svoj prvi gol so morali domačini čakati skoraj eno uro, ko jih je v vodstvo vendarle popeljal Jasmin Dindič, devet minut kasneje pa je vodstvo podvojil Klemen Judež. Brez gola najboljšega strelca Aleksandra Đokića ni šlo, saj je nogometaš Svobode zadel v 85. minuti in gol dosegel še na osmi zaporedni tekmi. Đokić je tako dosegel še svoj 13. gol v sezoni in krepko vodi na lestvici strelcev. Ljubljančani so zabeležili peto zaporedno zmago, izkoristili remi Primorja in se zavihteli na prvo mesto lestvice. Adria je po remiju v preteklem krogu vknjižila poraz in se brez zmage v tej sezoni nahaja na 12. mestu lestvice.

Na sosedskem obračunu sta se pomerila kranjska Sava in Žiri. Kranjčani so v preteklem krogu izgubili proti Bledu in padli na peto mesto. Tokrat pa so znova zaigrali bolje in zabeležili peto zmago v sezoni. Prvi gol na tekmi je dosegel Doan Ibraimov Đan, v 51. minuti pa je zadel Tim Idrizi in zabeležil četrti gol v sezoni. Nogometaši iz gorenjske prestolnice so z zmago izkoristili poraz Šenčurja in ga preskočili ter zasedli četrto mesto. Žirovci so zabeležili drugi zaporedni poraz in se brez zmage nahajajo na predzadnjem mestu lestvice.

Na izolskem Mestnem stadionu sta se v nedeljskem terminu pomerila domača Elta in gostje z Bleda. To je bil obračun dveh ekip, ki zelo nihata v formi, enako pa je bilo tudi tokrat. Izolani so v preteklem krogu izgubili proti Arne Taboru in v tekmo krenili z enajstega mesta. Blejci so prejšnji vikend premagali kranjsko Savo in zasedali šesto mesto. Tokrat pa sta se vlogi zamenjali, saj je edini gol na tekmi padel v 39. minuti, ko je domači nogometaš Matej Zemljak uspešno izvedel enajstmetrovko in dosegel četrti gol v sezoni. Izola je tako po porazu znova zabeležila zmago in se dvignila na deseto mesto. Blejci pa s 14 točkami ostajajo na šestem mestu.

V Športnem parku Brajda je TKK Tolmin gostil ljubljanski Arne Tabor. Tolminci so po treh zaporednih porazih, ki so jih pahnili iz zgornjega dela lestvice, znova potrebovali zmago. Arne Tabor pa je v preteklem krogu proti izolski Elti zabeležil prvo zmago v sezoni in se na severno Primorsko odpravil okrepljen s samozavestjo. Tolminci so znova veliko stavili na svojega najboljšega strelca Grego Debenjaka, ki je domačine v vodstvo popeljal že v peti minuti. Debenjak je s tem zabeležil svoj deveti gol v sezoni in se utrdil na drugem mestu lestvice strelcev. Devet minut kasneje je vodstvo podvojil Jani Šturm in postavil končni izid tekme 2:0. Nogometaši z ljubljanskega Broda niso uspeli zadeti gola in so tako po zmagi v preteklem krogu znova zabeležili poraz. Domačini so tako z nujno potrebno zmago prekinili črni niz in se znova prebili v zgornji del lestvice. Nogometaši Arne Tabora pa so z osvojeno ničlo nazadovali stopničko nižje in zasedli enajsto mesto.

Deveti krog sta na Stadionu Ob Beli v Vipavi sklenila domača Fama in gostje iz Kočevja. Dolenjci so bili pred tekmo izenačeni z nogometaši iz Žiri, ki so dan pred tem izgubili in bi z osvojeno točko lahko po dolgih tednih zapustili zadnje mesto. Kočevci so v preteklem krogu zabeležili prvo zmago v sezoni, v Vipavi pa so si želeli novih treh točk. A so več sreče tokrat imeli domači nogometaši, ki so na koncu osvojili tri točke. Edini zadetek na tekmi je padel v osmi minuti, ko je gostujoči nogometaš Dragan Grahovac žogo poslal v lastno mrežo. Vipavci so po porazu v preteklem krogu znova vknjižili tri točke in se povzpeli na osmo mesto. Kočevci, ki so tokrat imeli obilo smole pa niso uspeli izkoristiti priložnosti in z novim porazom ostajajo na zadnjem mestu.