V osmem krogu tretje lige – zahod, smo na sedmih tekmah skupno videli kar 28 zadetkov. Najvišjo zmago je tokrat zabeležila Svoboda, ki je premagala Žiri. Svojo prvo zmago v sezoni so slavili nogometaši Kočevja, Primorje pa je slavilo na derbiju proti Šenčurju in znova skočilo na prvo mesto lestvice.


Na prvi tekmi kroga med Kočevjem in Tolminom, sta se v Gaju pomerili ekipi, ki sta bili v zelo slabi formi. Kočevci točke niso zabeležili že vse od prvega kroga in so bili  nizu šestih zaporednih porazov, slabo pa je kazalo tudi Tolmincem, ki so pred tem dvakrat zapored izgubili. Nogometaši Kočevja so pred tekmo začutili, da lahko proti severnim Primorcem znova osvojijo točke. V tekmo so krenili veliko bolje in po dveh zadetkih Mihe Babića prvi polčas dobili z rezultatom 2:0. Svojo dobro igro so nadaljevali tudi v drugem delu in preko Maja Hočevarja povedla že s 3:0. Tolminci so v 71. minuti vendarle prvič zadeli, ko je gol dosegel Grega Debenjak. Najboljši strelec Primorcev je znova udaril v 91. minuti in rezultat znižal na 3:2, a je za preobrat zmanjkalo časa. Debenjak je sedaj že pri osmih zadetkih, kar ga uvršča na drugo mesto lestvice. Kočevci so proti Tolminu slavili sploh prvo zmago v sezoni, a s štirimi točkami še vedno zasedajo zadnje mesto. Na drugi strani so Tolminci s tretjim zaporednim porazom padli na osmo mesto.

Svojo prvo zmago v sezoni pa je tokrat zabeležil tudi Arne Tabor, ki je z 2:1 slavil proti izolski Elti. Ljubljančani so povedli v 59. minuti, ko je četrti gol v sezoni dosegel Ogochukwu Prince Akpomudia. Sedem minut pred koncem tekme je izenačil Aleksandar Gavrić in zdelo se je, da se bo tekma končala brez zmagovalca. A rezultat ni trajal dolgo, saj je že tri minute kasneje zadel domači nogometaš Žiga Bokal in postavil končni izid tekme 2:1. S prvo zmago v sezoni se je Arne Tabor s predzadnjega mesta povzpel na deseto mesto, Izola, ki je v prejšnjem krogu zmagala pa je s porazom padla na enajstega.

Na Bledu sta gorenjski obračun odigrala domači Hirter in gostje iz Kranja. Blejci so bili pred tekmo v slabi formi, saj so na zmago čakali vse od četrtega kroga. V nekoliko boljši formi so bili Kranjčani, ki so zasedali četrto mesto. Tekmo so bolje začeli gostje, ki so preko Tima Idrizija povedli že v tretji minuti. Do konca prvega polčasa pa so domačini zadeli dvakrat, ko sta gola dosegla Moreno Remškar in Ladislav Stanko in prvi polčas dobili z 2:1. Najboljši strelec gostov Matic Kopač je iz enajstmetrovke rezultat znova izenačil in tako dosegel še svoj sedmi gol v sezoni in četrtega na zadnjih treh tekmah. Anže Cankar je v 68. minuti goste povedel v vodstvo, a se domačini niso dali. Ladislav Stanko in Moreno Remškar sta v razmaku treh minut v samem koncu tekme zadela še svoj drugi zadetek in zmaga je ostala na Bledu. Domačini z novo zmago ostajajo na šestem mestu, gostje iz gorenjske prestolnice pa so s porazom padli na peto.

Gorenjska je gostila še en dvoboj, ko sta se na Stadionu Polje pomerila domače Žiri in Svoboda iz Ljubljane. Žirovci v letošnji sezoni še niso slavili, Svoboda pa je bila v seriji treh zaporednih zmag. Tekmo so bolje začeli domačini, ki so povedli preko Anžeta Kavčiča. Klemen Štancar je rezultat izenačil le tri minute kasneje, Jasmin Dindič pa je kmalu zadel za popoln preobrat in vodstvo Svobode. Dindič je bil uspešen tudi v 47. Minuti, ko je zadel še drugič na tekmi. Aleksandar Đokić, ki je na zadnjih dveh tekmah dosegel kar dva hat-tricka, nadaljuje svoj strelski pohod, svoj 12. gol v sezoni pa je zadel v 82. minuti in postavil končni izid tekme 1:4. Žirovci so tako znova ostali brez zmage in s štirimi točkami zasedajo predzadnje mesto. Veliko bolje pa kaže Ljubljančanom, ki so tako dosegli še svojo četrto zaporedno zmago in se dvignili tik pod vrh na drugo mesto.

Edina tekma brez zmagovalca v tem krogu pa je bila odigrana na Igrišču pri Štantu, kjer sta se pomerila mirenska Adria in Ilirija iz Ljubljane. Mirenčani so poleg dveh porazov v zadnjih dveh krogih ostali tudi brez danerga zadetka in so zasedali nizko enajsto mesto. Ljubljančani so bili v seriji treh zaporednih remijev in niti tokrat ni bilo drugače. Prvi gol na tekmi je padel že v drugi minuti, ko je za Ljubljančane zadel Din Gutić. Le minuto kasneje so Mirenčani vendarle zadeli, ko je s četrtim golom v sezoni rezultat poravnal Luka Bragato. Anže Kosi je nogometaše iz prestolnice znova popeljal v vodstvo v prvi minuti drugega dela in vse je kazalo na zmago gostov. Vendar je Rok Pavlin z golom v 91. minuti rešil Mirenčane pred porazom, tako da se je tekma končala brez zmagovalca. Domači so končali niz dveh zaporednih porazov in se z osvojeno točko nahajajo na dvanajstem mestu. Ljubljančani pa so zabeležili še četrti zaporedni remi, a se dvignili na sedmo mesto.

Veliki derbi vodilnih ekip sta v Ajdoviščini odigrala Primorje in Tinex iz Šenčurja. Ekipi sta bili pred tekmo v odlični formi, saj sta dvakrat zapored zmagali. Ekipi sta bili točkovno izenačeni, a so Šenčurci prvo mesto zasedali zaradi boljše gol razlike. Zopet sta bila razigrana najboljša strelca obeh ekip, Jakob Kodermac in Samo Kokalj. Kodarmac je Pirmoje popeljal v vodstvo že v osmi minuti in zadel šesti gol v sezoni. Enak dosežek je uspel Samu Kokalju, ki je z enajstih metrov rezultat izenačil v 75. Minuti. Nogometaša sta tako s šestimi goli skupaj na četrtem mestu lestvice. Domači kapetan Amel Džuzdanović je le tri minute kasneje uspešno realiziral najstrožjo kazen, tako da je velika zmaga ostala doma. Primorci so z 19 točkami skočili na prvo mesto lestvice in prehiteli Šenčur, Gorenjci pa so zaradi uspehov konkurentov s prvega mesta padli na četrto.

Edina nedeljska tekma je bila odigrana v Grosuplju, kjer sta se srečala domače Brinje in Fama iz Vipave. Dolenjci so v preteklem krogu nekoliko presenetljivo visoko izgubili proti Tinexu, zato so se želeli čim hitreje vrniti v boj za najvišja mesta. Vipava je bila v nizu dveh tekem brez poraza, a jim točk ni uspelo osvojiti še tretjič zapored. Edini gol na tekmi je v 75. minuti dosegel Filip Škerl in Brinju prinesel zmago. Pomembne tri točke so Grosupeljčane dvignile na tretje mesto, ob tem pa so še prehiteli šenčurski Tinex. Na drugi strani Vipava z devetimi točkami zaseda deveto mesto, na katerem je bila že pred tekmo.

Rezultati 8. kroga 3. SNL zahod:

Kočevje : TKK Tolmin 3:2 (2:0)

100; Babić 21`, 30`, Hočevar 51`, Debenjak 72`, 91`

Arne Tabor 69 : Elta Izola 2:1 (0:0)

50; Akpomudia 59`, Bokal 86`; Gavrić 83`

Bled Hirter : Sava Kranj 4:3 (2:1)

200; Remškar 11`, 93`, Stanko 32`,-11m, 90`; Idrizi 3`, Kopač 46`-11m, Cankar 68`

Žiri : Svoboda Ljubljana 1:4 (1:2)

150; Kavčič 11`; Štrancar 14`, Dindić 16`, 47`, Đokić 82`

Adria : Ilirija 1911 2:2 (1:1)

100; Bragato 3`, Pavlin 91`; Gutić 2`, Kosi 46`

Primorje : Tinex Šenčur 2:1 (1:0)

200; Kodermac 8`, Džuzdanović 78`-11m; Kokalj 75`-11m

Brinje Grosuplje : Fama Vipava 1:0 (0:0)

100; Škerl 75`

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Vitan Hodnik
Naloži več novic iz 3. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Domov se vrača Miral Samardžić

Nekdanji reprezentant Slovenije je nov izziv našel v svojem rojstnem mestu. Nastopal bo v …