V desetem krogu tretje lige – zahod, smo videli kar nekaj presenečenj. Največjega so pripravili nogometaši Kočevja, ki so na dolenjskem obračunu premagali Grosuplje in po dolgem času zapustili zadnje mesto. Pozitiven izid so zabeležili tudi pri Adrii, saj so zmagali prvič v sezoni. Derbi v Ajdovščini med Primorjem in Svobodo ni razočaral, saj je padlo kar osem golov, tekmeca pa sta se razšla brez zmagovalca.

Prva tekma kroga je bila odigrana že v petek, ko sta se v Šenčurju pomerila domači Tinex in ljubljanska Ilirija. Goste je v vodstvo popeljal Jaka Corn in vpisal četrti gol v sezoni in je najboljši strelec Ljubljančanov v tej sezoni. V zadnji minuti prvega polčasa je izenačil Gal Ribnikar in s tem postavil tudi končni izid tekme. Dvoboj se je končala brez zmagovalca, Ilirija pa je tako zabeležila že šesti zaporedni remi. Ljubljančani z enajstimi točkami zasedajo deveto mesto, Gorenjci pa so s sedemnajstimi peti.

Sobotno dogajanje sta na Stadionu Brinje otvorila Grosuplje in Kočevje. V dolenjski obračun so nogometaši Grosuplja vstopili kot tretji, Kočevci pa kot zadnjeuvrščeno moštvo lige. Mnogi so pričakovali zmago domačinov, a so Kočevci pripravili presenečenje. Edini gol na tekmi je dosegel gostujoči nogometaš Miha Babić, ki je s petimi goli najboljši strelec gostov. Grosupeljčani so tako utrpeli tretji poraz v sezoni, a z devetnajstimi točkami ostajajo na tretjem mestu. Kočevci, ki so pretekli teden nesrečno izgubili proti Vipavi pa so zabeležili drugo zmago in po dolgem času zapustili zadnje mesto.

V Maksovem gaju sta se pomerila Arne Tabor in vipavska Fama. To je bil obračun ekip, ki igrata po sistemu toplo-hladno, s katerim sta nadaljevala tudi v tem krogu. Ljubljančani so v osmem krogu premagali izolsko Elto, prejšnji teden pa brez izstreljenega naboja izgubili proti Tolminu. Enako je bilo tudi na tekmi proti Vipavi, kjer sta se ekipi razšli brez zmagovalca, tekma pa se je končala brez zadetkov. V neprepričljivi formi igrajo tudi Vipavci, ki so v osmem krogu izgubili proti Grosuplju, nazadnje pa minimalno premagali Kočevje. Z osvojeno točko so nogometaši Arne Tabora izgubili eno mesto in nazadovali na dvanajsto, Vipavci pa ostajajo na osmem mestu in z dvanajstimi točkami začenjajo spodnji del lestvice.

Prvo medsebojno tekmo sta v Športnem parku Bledec odigrala Bled Hirter in nogometaši Tolmina. Blejci so v preteklem krogu nekoliko nepričakovano izgubili proti izolski Elti in so v tekmo krenili z zanje nizkega šestega mesta. Tolminci so pretekli teden vendarle zmagali in s tem končali niz treh zaporednih porazov. Z dodatnimi tremi točkami so se severni Primorci dvignili na sedmo mesto. Z zmago bi nogometaši Tolmina lahko celo prehiteli svoje tokratne tekmece, a jim ta podvig ni uspel. Edini gol na tekmi je v 62. minuti s strelom z enajstih mestrov dosegel najboljši strelec domačih Ladislav Stanko. Za Stanka je bil to šesti gol v sezoni, z dodatnimi tremi točkami pa so se Gorenjci utrdili na šestem mestu in sedmemu Tolminu zbežali na pet točk prednosti.

Stadion Polje v Žireh je gostil prvo medsebojno tekmo med Žiremi in Elto iz Izole. Gorenjci so se že pred tekmo nahajali v precej slabi formi in so z dvema zaporednima porazoma zasedali predzadnje mesto. Izolani so v tekmo vstopili z dvema zmagama iz zadnjih treh krogov. Žirovci bodo na prvo zmago morali še počakati, saj se je tekma na Gorenjskem končala brez zmagovalca. Tudi na tej tekmi strelci niso bili razpoloženi, saj sta mreži obmirovali vse do konca tekme. Žirovci so ob zmagi Kočevja padli na zadnje mesto lestvice, do sedaj pa so zbrali le pet točk. Na drugi strani so Izolani z desetimi točkami deseti in so zadržali mesto, ki so ga zasedali pred začetkom tekme.

Velik podvig pa je uspel tudi mirenski Adrii, ki je na domačem Igrišču Pri Štantu presenetila kranjsko Savo. Mirenčani so v tekmo vstopili v slabi formi, saj so v zadnjih štirih krogih osvojili zgolj eno točko in so zasedli nizko dvanajsto mesto. Kranjčani so se nahajali v boljši formi in so s sedemnajstimi točkami zasedali visoko četrto mesto. Prvo ime tekme je bil zagotovo domači nogometaš Miloš Milijašević, ki je že v prvem polčasu dosegel dva zadetka. Anže Cankar je ob koncu prvega polčasa s četrtim golom v sezoni uspel znižati izid, a je razigrani Miljašević v 50. minuti zadel še tretjič in s hat-trickom svoji Adrii priigral prvo zmago v sezoni. Mirenčani so se z zmago dvignili na enajsto mesto, Kranjčani pa so s tretjim porazom vseeno ohranili četrto mesto.

Deseti krog sta v Ajdovščini zaključila ekipi, ki sta že pred začetkom kroga zasedali prvo mesto. Domače Primorje je v tekmo krenilo z drugega mesta in je ljubljanski Svobodi zopet želelo prevzeti prvo mesto na lestvici. Ajdovci so prvo mesto izgubili po remiju z Ilirijo, zasedla pa ga je Svoboda, ki je zbrala pet zaporednih zmag. Vendar pa se je ta zmagoviti niz končal po tekmi z Ajdovci, saj sta se tekmeca razšla z delitvijo točk. Najboljši strelec lige Aleksandar Đokić je tudi tokrat blestel, saj je z dvema zaporednima goloma Svobodo popeljal v vodstvo, Miran Ivanovski pa je prednost povečal na 0:3. Domači kapetan Amel Džuzdanović je z dvema goloma v roku dveh minut znižal izid, a je Đokić kmalu s hat-trickom zopet povišal na 2:4 in svojo bero zadetkov povišal na 16. A tudi to ni bilo dovolj za novo zmago Ljubljančanov, saj sta Taulant Kadrija in Tilen Nagode dvakrat zadela za domačine in postavila končni rezultat tekme 4:4. Z delitvijo točk sta ekipi ostali na svojih mestih in še vedno zasedata sam vrh lestvice.