Za nami je rekorden krog v tretji ligi – zahod, saj so nogometaši na sedmih tekmah skupno zabili neverjetnih 30 zadetkov. Najvišjo zmago je zabeležilo prvouvrščeno Primorje, ki je s kar 7:0 odpravilo Izolo. Blesteli so tudi nogometaši Brinja, Svobode in Bleda, ki so svojim tekmecem nasuli pet golov. Do prve zmage so prišle Žiri in zapustile zadnje mesto.

Strelski vikend so začeli nogometaši Brinja, ki so doma gostili ljubljanski Arne Tabor, ki je zasedal mesta pri dnu.  Za Dolenjce je bil klub z Broda še drugi ljubljanski klub v zadnjih dveh tednih in tudi tokrat bi bilo kaj drugega kot zmaga veliko presenečenje. V tekmo so sicer bolje krenili gostje, ko je v 20. minuti zadel Matevž Fortin. Gol je domačine zbudil in do konca prvega polčasa so preko Domna Klančnika in Denisa Boha prešli v vodstvo. V prvi minuti je Žiga Lukman rezultat izenačil, a so nogometaši Brinja z avtogolom Jona Simiča in zadetkoma  Matica Povha in Ala Mahiča na koncu slavili visoko zmago s skupnim izidom 5:2. Grosupeljčani so z visoko zmago ohranili visoko tretje mesto, Ljubljančani pa so po dveh zaporednih remijih vpisali ničlo in z devetimi točkami ostajajo na 12. mestu.

Druga petarda je odjeknila v Športnem parku Bledec, kjer sta se pomerila domači Bled Hirter in gostje iz Kočevja. Blejci so pretekli teden minimalno izgubili proti Vipavi, zato so na domačem terenu ciljali na novo zmago. Na drugi strani so Kočevci v tekmo krenili z dobro formo, ki so jo želeli nadaljevati. Blejci so se po ničli v preteklem krogu zbrali in do konca prvega polčasa vodili z 2:0, zadela pa sta Darko Djukić in Moreno Remškar. Tudi v drugem polčasu so nadaljevali z dobro igro in gostom z Dolenjske preprečevali veselje. Po dobri uri igre je zadel Boštjan Varl, v zadnjih desetih minutah pa sta za popoln potop Kočevcev in rezultat 5:0 mrežo zatresla še Armin Pašić in Nejc Ambrožič. Blejci so z novo zmago napredovali na peto mesto, Kočevci pa so končali dober niz in zopet padli na zadnje mesto.

Dvanajsti krog pa je bil uspešen tudi za nogometaše Žirov, ki so proti vipavski Fami zabeležili prvo zmago v sezoni. Gorenjci so v tekmo krenili z zadnjega mesta in v sila slabi formi. Na zadnjih štirih tekmah so zabeležili kar tri poraze in pristali na samem dnu. Junak tekme je bil domači igralec Nace Eržen, ki je prvi gol zadel v 35. minuti, po dobri uri igre pa je realiziral strel z bele točke in zabeležil še sedmi gol v sezoni. S tem je najboljši strelec svoje ekipe, ki je na stadionu Polje prišla do osme točke in napredovala na 13. mesto. Vipavci so po treh tekmah brez poraza zopet klonili in z osmim mestom začenjajo spodnji del lestvice.

Na sosedskem derbiju severne Primorske sta se v Mirnu pomerila domača Adria in nogometaši Tolmina. Mirenčani so pred tekmo igrali v boljši formi, saj so na zadnjih dveh tekmah zabeležili štiri točke. A tokrat so tekmo bolje odigrali gostje, ki so preko Sebastjana Lesjaka povedli v 37. minuti. V začetku drugega dela je bil pri domačih izključen Luka Bragato, a je Boštjan Klepac kljub igralcu manj uspel izenačiti nekaj minut kasneje. Pri izidu 1:1 je ostalo vse do 74. minute, ko je številčno premoč gostov izkoristil Grega Debenjak in s 13. golom v sezoni zmago prinesel Tolminu. Debenjak po številu zadetkov zaseda drugo mesto, Tolminci pa so po drugi zaporedni zmagi napredovali po lestvici in zasedli šesto mesto. Mirenčani so po dveh tekmah brez poraza vpisali ničlo in zasedajo enajsto mesto.

Cela toča golov pa je tokrat padla v Ajdovščini, kjer so nogometaši Primorja s kar 7:0 pometli z izolsko Elto. Strelski pohod Ajdovcev je v 18. minuti začel kapetan Amel Džuzdanović, ki je zadel še svoj deveti gol v sezoni in je s tem najboljši strelec Primorja. Do konca prvega polčasa so domačini vodili že s 3:0, ko sta zadela Tilen Nagode in Žan Podgoršek. Nagode je drugi gol zadel v začetku drugega polčasa, kar trije zadetki pa so padli še v zadnjih petih minutah tekme. Na 5:0 je povišal Žan Leban, le minuto kasneje pa je Tilen Nagode dosegel hat-trick. Končni rezultat 7:0 je postavil Jaka Kuraj, Primorje pa s to visoko zmago ostaja na prvem mestu lestvice, kjer so bili že pred začetkom kroga. Izolani so pred tekmo igrali v dobri formi, saj niso izgubili na treh zaporednih tekmah. Kljub visokemu porazu Izolani ostajajo na desetem mestu, na svojem računu pa imajo enajst točk.

Kjub temu, da je obračun med šenčurskim Tinexom in Savo iz Kranja veljal za glavni derbi kroga, pa je na gorenjskem obračunu padlo najmanj golov v krogu. Nogometaši Šenčurja so v tekmo krenili s popotnico velike zmage nad ljubljansko Svobodo, s katero so se zavihteli na četrto mesto lestvice. Kranjčani pa v zadnjem času igrajo v slabi formi, kar se je nadaljevalo tudi tokrat. Edini gol na tekmi je v v 65. minuti zadel najboljši strelec domačinov Samo Kokalj, ki je s tem dosegel osmi gol v sezoni in je sedaj sam na tretjem mestu lestvice strelcev. Šenčur z drugo veliko zmago ostaja na visokem četrtem mestu, nogometaši iz gorenjske prestolnice pa nadaljujejo s slabo formo in so z novim porazom nazadovali po lestvici in padli na sedmo mesto.

Edina nedeljska tekma je bila odigrana v slovenski prestolnici, kjer sta se v mestnem derbiju pomerila liriija in Svoboda. Mestni obračun ni razočaral, saj je na Stadionu Ilirija odjeknila še tretja petarda. Svoboda je v preteklem krogu utrpela prvi poraz v sezoni, kar je varovance Jedinka Perice pahnilo na drugo mesto. Poraz je doživela tudi Ilirija, ki je proti Brinju končala niz šestih zaporednih remijev in je pred tekmo s Svobodo zasedala deveto mesto. Nogometaši Svobode so se po bolečem porazu znova zbrali in v roku osmih minut trikrat zatresli mrežo domačinov. S sedmim golom v sezoni je bil kot prvi uspešen Jasmin Dindič, z dvema zaporednima goloma pa mu je sledil Marko Šajn. Po dobri uri igre je Svoboda vodila že z 0:4, ko je najboljši strelec lige Aleksandar Đokić zadel še svoj 18. gol v sezoni. Končni rezultat je nekaj minut kasneje postavil Edi Nuhanovič, ki je zadel prvič v sezoni. Z visoko zmago se je Svoboda na najboljši način vrnila na zmagovita pota, Ilirija pa je zabeležila drugi zaporedni poraz.