V 14. krogu vzhodne skupine 3. SNL so nogometaši Dobrovc prišli do novih treh točk, potem ko so z 2:1 ugnali moštvo Zavrča. Zmaga ima toliko večji pomen, saj so Dobrovčani celoten drugi polčas odigrali z deveterico.

Domačini so proti Haložanom do odločilne prednosti prišli v prvem polčasu, ki so ga dobili z dvema zadetkoma prednosti. Prvič je mrežo gostov v 36. minuti načel Kristjan Sagadin, tik pred odhodom na odmor pa je na 2:0 iz enajstmetrovke povišal Anej Polak. Toda ob izvedbi najstrožje kazni so se v Dobrovcah dogajale prav neverjetne scene. V njihovih vrstah je namreč prišlo do kratkega stika pri tem, kdo bi naj kazenski strel sploh izvajal. Na beli točki sta se v boju za žogo pričela prerivat Adriano Bloudek in Nick Hanik Horvat, tik preden je med nogometašema prišlo do kratkega stika pa so vmes posegli soigralci, žogo v roke oddali Polaku, ki je, kot že omenjeno, pri realizaciji bil uspešen. Sledil je pisk glavnega delivca pravice Mateja Kapuna, ki je označil konec prvega polčasa, toda Bloudek in Horvat ob odhodu iz igrišča še kar nista mogla zakopati bojne sekire. Dvojec si je ponovno skočil v lase, Kapun pa se je nato hitro odločil temu narediti konec in je srboritežema pokazal rdeč karton.

Kljub dvema igralcema več Zavrčanom v drugem polčasu ni uspelo priti vsaj do točke. Proti deveterici so Haložani v 45 minutah zmogli vsega en zadetek, katerega je v zaključnih minutah dosegel Rok Kajzer.

Dobrovce – Zavrč 2:1 (2:0)
Sagadin (36′), Polak (45+3′ 11m); Kajzer (85′)
RK: Bloudek, Horvat (45′ – oba Dobrovce)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…