Viška Svoboda je na svoji tretji pripravljalni tekmi na domačem terenu gostila Posavje Krško in novega člana vzhodne skupine 3. SNL ugnala z visokih 3:0. Varovanci Željka Filipovića so dvoboj v svojo korist prelomili v zaključku prvega dela.

Ljubljančani so lani na zahodu zaključili sezono na končnem sedmem mestu prvenstvene razpredelnice, letos pa so njihove ambicije še višje. Proti Posavcem so si v prvem polčasu priigrali številne priložnosti, do dvojnega vodstva pa so prišli le nekaj minut pred odhodom na odmor. V 40. minuti je domačine v vodstvo iz najstrožje kazni popeljal Osuji, le minuto kasneje pa je Sprinčnik po samostojni akciji rezultat povišal na 2:0. Tudi v nadaljevanju sta obe ekipi prikazali napadalno igro in si priigrali številne priložnosti. Gostje so najlepšo imeli sredi drugega polčasa iz najstrožje kazni, a se je domači vratar Kralj izkazal z obrambo. Tik pred koncem je s svojim drugim zadetkom za končnih 3:0 poskrbel Sprinčnik.

“Pohvalil bi fante za prikazano borbenost in napredek v igri. Počasi prikazujemo stvari, ki jih delamo na treningih. Vsi imamo isto idejo, da se podredimo ciljem kluba, da na igrišču izgledamo dobro in da smo organizirani,” je v pogovoru za klubsko spletno stran dejal novopečeni trener Ljubljančanov, ki se za zdaj dobro znajde v svoji novi vlogi.

Svoboda Ljubljana – Posavje Krško 3:0 (2:0)