Dodatne kvalifikacije za uvrstitev v vzhodno skupino 3. SNL so uspešno prestali nogometaši Čarde in Starš. Prekmurje tako ponovno dobiva tretjeligaša.

Moštvo iz Martjancev je še drugič v štirih dneh ugnalo Zreče in zasluženo prišlo do napredovanja v višji rang tekmovanja. Čarda je v sredo v Zrečah izgubljala že z 2:o, a je do konca srečanja uprizorila preobrat ter slavila. Za zmago z 2:3 je najbolj zaslužen z dvema zadetkoma bil Patrik Žekš. Petindvajsetlenik je mož odločitve bil tudi na povratnem obračunu, ki so ga Prekmurci dobili z rezultatom 5:4. Čardina pot do zmage je ponovno bila zelo zapletena, gostje iz Pohorja so namreč v prvem polčasu dvakrat povedli in na odmor odšli z vodostvom (1:2). V nadaljevanju so domačini kar štirikrat razveselili približno 500 navijačev na tribunah ter ponovno slavili. Žekšu je v drugem delu uspel t. i. “hattrick.”

Drugi par je odgovor o napredovanju pravzaprav dal že sredi tedna. Takrat je Ormož na domačem terenu pred 600 gledalci gostil ekipo Starš in visoko izgubil (0:3). Zaostanek treh zadetkov s prve tekme je, pričakovano, na povratnem dvoboju bil previsok. Drugih 90 minut ni dalo zmagovalca, po remiju z 1:1 pa so se Starše razveselile napredovanja v 3. SNL.