Razgiban 23. krog vzhodne skupine 3. SNL je še bolj zapletel dogajanje pri vrhu prvenstvene razpredelnice. Do konca sezone je na voljo devet točk, vodilno šesterico klubov jih ločuje le pet.

Že med tednom so svoje delo izvrstno opravili Račani, ki so v prleški prestolnici slavili z minimalnih 0:1. Žiga Goljat je za pomembne tri točke proti Ljutomeru zabil v 86. minuti. Za prvim mestom zaostajajo le še za dve točki. Tudi Podvinci so nadaljevali z dobrimi igrami ter so vknjižili svojo tretjo zmago v nizu. Na gostovanju pri Zavrču je Jan Ziko Zajko poskrbel za izid prvega polčasa in z drugim zadetkom v zadnjih dveh krogih nakazal, da še ni vrgel puške v koruzo pri boju za strelsko krono. Za vodilnim Robertom Kurežem sedaj zaostaja le še za zadetek. Zmaga Podvinčanov je še toliko bolj vredna, saj so večji del srečanja igrali z igralcem manj na terenu. V zaključku prvega polčasa je namreč pordečel Timotej Modrić, ki je hitro prejel dva rumena kartona. Kljub številčni prednosti domačinov so gostje dobili še drugi polčas. Za dvojno vodstvo in končni rezultat je kmalu po prihodu z odmora zabil Luka Petrinec.

Pravo goliado so v petkovem večeru spremljali gledalci v Brežicah. Že prvi polčas je bil učinkovit, a se je zaključil “le” s štirimi zadetki (2:2). V drugem se je tehtnica močno prevesila na stran Posavcev, ki so dodobra napolnili mrežo Dravograda. Končni rezultat se je ustavil pri 8:3 najbolj učinkovit pa je bil Borna Radovanić. Hrvat je prvega od treh zadetkov zabil šele v 82. minuti. Pri gostih se je drugič zapored oziroma tretjič v zadnjih petih krogih med strelce vpisal nekdanji slovenski reprezentant Nejc Pečnik, ki pri svojih 37-letih več kot očitno še ni za odpis.

Nedeljski popoldanski spored se je istočasno pričel v Šmartnem ob Paki in v Cirkulanah. Pri Šmartnem so poznali rezultat Dravograjčanov, ki so ob toči golov priznali premoč Brežičanom. Z morebitno domačo zmago proti Šampionu bi Šmarčani na lestvici Korošce tudi prehiteli, a jim ni uspelo. Šampion je po uspešno izvedenem kazenskem strelu s strani Luke Mihaliča povedel že v 8. minuti in vodstva več ni izpustil iz rok. V Halozah sta ekipi Cirkulan in Dravinje odigrali še eno tekmo za pozabo. Proti vodilnim Konjičanom domači gledalci na stadionu ob maloštevilnih priložnostih ponovno niso videli zadetkov. Njihovi ljubljenci mreže nasprotnika niso zatresli že več kot 340 minut.

Drava je gostovala pri Dobrovcah in prišla do četrte zaporedne zmage. Ptujčani so predvsem v prvem polčasu imeli veliko terensko premoč, toda kljub številnim priložnostim do odmora mreže niso uspeli zatresti. Domači čuvaj mreže Anej Jurič je v prvem delu trikrat bil skorajda premagan. V dveh primerih ga je rešil okvir vrat, enkrat je z odličnim posredovanjem s skrajnimi močmi žogo z golove črte izbil Andraž Mlinar. Tudi na uvodu v drugi polčas so gostje pritisnili proti domačim vratom, a v 59. minuti doživeli hladen tuš. Varovanci Marka Lešnika so izpeljali hitro akcijo, z roba kazenskega prostora nekoliko z desne pa je z izvrstnim strelom po tleh zaključil Tim Kmetec in zabil za vodstvo, ki pa ni trajalo dolgo. Praktično v naslednjem napadu so namreč gostje izid poravnali, pod zadetek za izenačenje pa se je podpisal Nik Erhatič. Enaindvajsetletnik je pet minut kasneje zabil za popoln preobrat, ko je uspešno izvedel strel z bele točke. Najstrožjo kazen je s prekrškom kot zadnji igralec v obrambi zakrivil Jure Šimundža in si ob tem priigral še izključitev. Nekaj trenutkov kasneje so Ptujčani imeli še eno priložnost z enajstih metrov, prekršek je tokrat storil Jurič, ki pa se je soigralcem takoj odolžil z dvema odličnima obrambama. Najprej je zaustavil strel z bele točke, nato je odlično reagiral še po odbitku. To je dalo krila njegovim soigralcem, ki so kljub igralcu manj na terenu v nadaljevanju prikazali svoj najboljši del predstave. Da so gostje obdržali vodstvo se je dvakrat moral izkazati Luka Janžekovič. Najprej se je sam pred njim znašel Anej Polak, nekaj trenutkov kasneje še Luka Filipović. Šestindvajsetletni vratar je v obeh situacijah izšel kot veliki zmagovalec. Ko je v 83. minuti Marcel Blaj povišal na 1:3 je že kazalo, da je dvoboj dokončno odločen, toda borbeni domačini se še naprej niso predajali. V zadnji minuti rednega dela so izpeljali odlično kombinacijo iz prostega strela, katero je z bližine zaključil Nick Hanik Horvat. V sodnikovem dodatku so vse sile usmerili v napad, a jim izenačenja vendarle ni uspelo ujeti. V četrti minuti dodatka je pri gostih Valentin Vogrinec imel še precej sreče, da je zaradi udarca nasprotnika prejel le rumeni karton. Tudi Ptujčane od vodilne pozicije ločita le dve točki.