Na slovenskih nižjeligaških zelenicah tudi letos v zadnjih krogih ni manjkalo slovesov igralcev, ki so po dogoletni karieri kopačke obesili na klin. Nič drugače ni bilo niti v Zavrču, kjer so se poslovili od Milana Kokota.

Na obračunu 26. kroga vzhodne skupine 3. SNL med Zavrčem in Šmarjami pri Jelšah se je dokončno poslovil branilec, ki je na nogometnih terenih vztrajal do častitljivih 40 let starosti oziroma tri tedne do svojega 41. rojstnega dne. Ob slovesu so mu soigralci pripravili pravcati šov, saj so zadnji tekmovalni dan zaključili z najvišjo zmago v sezoni. Ko je vodilna Bistrica pred natanko dvema tednoma Šmarčane ugnala z 12:1 se je zdelo, da je postavila letošnji absolutni rekord, toda Zavrčani so v zadnjih 90 minutah slavili še višjo zmago. Oslabljenemu nasprotniku so ob 38 strelih nasuli kar ducat zadetkov, vendar ob tem ohranili svojo mrežo nedotaknjeno. Šmarje pri Jelšah tudi v zadnjem krogu sezone ni zbralo dovolj igralcev za enajsterico in je srečanje pričelo z desetimi, od sredine prvega polčasa pa so zaradi poškodbe do zadnjega sodnikovega piska igrali samo še z deveterico. Haložani so ponujeno hitro izkoristili in se v igri mačke z mišjo dodobra znesli nad nasprotnikom. Med aktivnejšimi je bil napadalec Tomi Štumberger, ki je prav tako prenehal z igranjem za Zavrč. Devetindvajsetletni napadalec bo kariero nadaljeval drugje, od završkega dresa pa se je, kljub temu da je v igro vstopil šele ob polčasu, poslovil s t. i. hattrickom. Pri Zavrču so se od obeh po koncu dvoboja znali dostojno posloviti.

Zavrč – Šmarje pri Jelšah 12:0 (5:0)
Potočnik (4′ 11m), Vočanec (12′, 44′, 78′), Zorko (13′), Lazar (39′), Koren (48′), Štumberger (57′, 71′, 87′), Rossi (69′), Kelc Vnuk (81′)