Na vzhodu Slovenije v boju za tretjeligaško krono še naprej ostaja vse odprto. V 24. krogu je vodilni četverec svoje naloge opravil z odliko, obeta se norih zadnjih 180 minut sezone.

Točkovna razlika med vodilno Dravinjo ter Dravo, Vidmom in Račami še naprej ostaja vsega skupaj le štiri točke. Konjičani so na domačem terenu s 5:0 odpihnili Dobrovce, najbolj zaslužna za domačo zmago pa sta bila Denis Vezjak in Žan Ramšak. Domači kapetan je sodeloval pri kar štirih zadetkih. Že v 5. minuti je z desne strani pred gostujoča vrata poslal predložek, ki ga je v lastno mrežo z nespretno reakcijo pospremil Jan Bek. Nadaljeval je z dvema asistencama prvemu strelcu Dravinje, ki je ponujeno znal izkoristiti. Omenjeni dvojec je v drugem delu sodeloval tudi pri četrtem zadetku. Vezjak je tokrat iskal zadetek, a je Anej Jurić njegov strel odbil, toda le do Ramšaka, ki je z bližine poskrbel za t. i. hat-trick. Končnih 5:0 je po novi lepi akciji domačega moštva postavil Primož Hren.

Cirkulane so ponovno ostale brez zadetka, črni niz Haložanov se približuje 450 minutam. V Račah so dve tretjini tekme uspešno zaustavljali domače napade, nato pa je v minuti dvakrat udaril Nejc Pipenhaber. Piko na i je v zaključnih minutah postavil Žan Rajšp. V najstarejšem slovenskem mestu je Drava nadaljevala z odličnimi predstavami ter je serijo zmag podaljšala na pet tekem. Nik Erhatič je že v uvodnih minutah z bele točke zabil za 1:0, v zaključku prvega dela pa je za lažje nadaljevanje poskrbel Klemen Mlakar. V drugem delu je za končni rezultat poskrbel Marcel Blaj.

Izvrstni prvi polčas so v Dravogradu odigrali Videmčani. Varovanci Gorazda Černile so že do odmora srečanje obrnili v svojo korist, saj so domačo mrežo zatresli kar trikrat. Žiga Zdovc je začel, vodilni strelec lige Robert Kurež pa z dvema zadetkoma končal odličnih 45 minut Štajercev. Sredi drugega dela je Peter Kogelnik rezultat znižal na 1:3, nato pa v sodnikovem dodatku Vid Paradiž celo povsem približal Korošce, ki pa jim je vendarle zmanjkalo časa za kaj več.

Zakuhalo se je tudi v boju za strelsko krono. Kurež je z dvema zadetkoma že pri številki 20. Z dvema zadetkoma zaostanka mu sledi junak tega kroga Ramšak, medtem ko ima tri zadetke manj Jan Ziko Zajko. Napadalec Podvincev v tem krogu ni bil na delu, saj je obračun Podvincev in Ljutomera zaradi slabega vremena bil prestavljen na sredo. Pipenbaher, ki se je prav tako izkazal z dvema zadetkoma, jih ima na svojem kontu 16.