Nogometaši Ljutomera so v 17. krogu 3. SNL vzhod prekinili niz dveh spomladanskih porazov, skupaj pa kar petih tekem brez zmage. Prleki so v zaključnih minutah prišli do zmage nad Videmčani.

V prleški prestolnici so gledalci videli kar pet zadetkov, po zadnjem sodniškem pisku pa se je bolj smejalo domačinom, ki so v tretje vendarle zadržali minimalno vodstvo. Ljutomer je prvič povedel tik pred odhodom na odmor, ko je za izid polčasa poskrbel Tilen Ketiš. Kmalu po prihodu iz slačilnic so gostje prišli do izenačenja, prvič pa se je med strelce vpisal Robert Kurež. Enaintridesetletni napadalec je v 71. minuti zabil še drugič na srečanju in se na vrhu prvenstvene lestvice strelcev izenačil z Janijem Zikom Zajkom (14). S tem je odgovoril na izziv, ki ga je le dve minuti pred tem postavil Mario Skuhala. Toda Prleki so tokrat bili izredno motivirani in željni prve zmage po 23. oktobru in ko je šest minut pred iztekom rednega dela Ketiš s svojim drugim zadetkom zabil za 3:2, je Videmčanom do konca preprosto zmanjkalo časa in tri točke so ostale v Ljutomeru.

AVTO RAJH LJUTOMER – BOSCH BRAČIČ VIDEM 3:2 (1:0)
Ketiš (41′, 84′), Skuhala (69′); Kurež (48′, 71′)