V dvanajstem krogu 3.SNL Vzhod je v Slovenskih Konjicah potekalo srečanje med favorizirano Dravinjo in lanskoletnim drugoligašem Brežicami. Na tekmi pred 100 gledalci je vlogo glavnega sodnika opravljal Damjan Novarlić, ki je je moral 4-krat pokazati na sredino, dodelil pa je tudi prav tolikšno število rumenih kartonov.

Mreža se je prvič zatresla šele v 60. minuti srečanja, ko je gostujočega vratarja Ermina Karajbića premgal najboljši strelec Dravinje v letošnji sezoni, Žan Ramšak (9 golov). Enak scenarij je sledil 4 minute kasneje, nato pa so gostje iz Brežic v 68. minuti uspeli rezultat znižati na 2:1 z zadetkom Daniela Hribarja. Za končni rezultat 3:1 in zmago domačinov je v 78. minuti poskrbel Žiga Čakš, za katerega je bil to skupno četrti zadetek na dosedanjih dvanajstih tekmah.

Dravinja tako ostaja na prvem mestu s 26 točkami, vendar pa ima le tri točke prednosti pred Zavrčem in Vidmom.