V sedmem krogu 3. SNL na vzhodu sta vodilna Bistrica in Dravograd vknjižila novi zmagi, derbi med Cirkulanami in Dravinjo je pripadel domačinom, obračun novincev pa ni dal zmagovalca.

Obračun novincev v ligi med ekipama Posavje Krško in Zavrč na stadionu Matije Gubca ni dal zmagovalca. Haložani so odlično začeli srečanje in po veliki napaki domače obrambe prišli do vodstva, ko je Tomi Štumberger zabil svoj četrti zadetek v sezoni. Sredi prvega polčasa so gostje vodstvo podvojili, ko je z glavo zabil Uroš Krajnc, toda domačini so pred odhodom na odmor uspeli znižati rezultat. Domen Žur je rezultat 1:2 postavil po uspešno izvedeni enajstmetrovki, isti igralec pa je sredi drugega dela zabil za končnih 2:2. Gostje so se pri glavnemu delivcu pravice pritoževali že ob najstrožji kazni, njihovi protesti pa so bili še glasnejši ob izenačujočem zadetku, saj bi v akciji, ki je vodila do zadetka Matic Kordež moral zapiskati prekršek storjenim nad Marcelom Korenom, ki je zaradi udarca s komolcem okrvavljen obležal na tleh.

Šmartno je serijo treh tekem brez poraza zaključilo na gostovanju v Celju, kjer je Šampion vse tri točke dobil po zaslugi Luke Mihaliča, ki je edini zadetek na srečanju zabil v 56. minuti. Celjani so skočili na šesto mesto, medtem ko lanski drugoligaš še naprej ostaja zasidran v spodnji polovici lestvice.

Po remiju v minulem krogu so se Bistričani hitro vrnili nazaj v zmagovite tirnice, potem ko so na lokalnem obračunu s 3:1 ugnali Zreče. Vsi zadetki so padli že v prvem polčasu, v katerem so domačini do vodstva prišli že v 15. minuti, ko je Nejc Bračko zadel iz najstrožje kazni. V 27. minuti je Rok Rozman poskrbel za podvojitev vodstva, nekaj minut kasneje pa je Anže Podgrajšek zabil za priključek. Tik pred odhodom na odmor je Murat Bajraj prekinil svoj strelski post, ki je trajal samo eno tekmo in s sedmim zadetkom v sezoni zabil za končnih 3:1.

Bistrici še naprej za ovratnik dihajo Dravograjčani, ki so na gostovanju v Šmarju pri Jelšah vknjižili peto zmago v sezoni. Za tri točke in veliko veselje v gostujočem taboru je v 83. minuti poskrbel Staš Dobaj. Dravograjčani imajo na svojem kontu šestnajst točk in za tri zaostajajo za prvim mestom.

Dobrovce so na svojem terenu uprizorile veliko vrnitev po kar treh zadetkih zaostanka. Gostujoči Podvinci so na odmor odšli z visokim vodstvom, potem ko so v drugi polovici prvega polčasa bili uspešni Jernej Orovič, Luccas Rodrigues in Tomaž Gojkošek. Dobrovčani so do točke prišli predvsem po zaslugi Elvina Podbrežnika, ki je v 53. minuti prvi načel gostujočo mrežo, v drugi minuti sodnikovega dodatka pa je zabil za končnih 3:3. Dobrovčani kot edino moštvo v ligi ostajajo brez zmage.

Na nedeljskem dopoldanskem obračunu v Vidmu pri Ptuju so domačini proti Korotanu dvakrat vodili, toda na koncu so v samem zaključku ostali brez dveh točk. Žan Planjšek je Videmčane v vodstvo popeljal že v šesti minuti, ko je uspešno izvedel strel z bele točke, toda sredi polčasa je Nejc Plesec izkoristil zmedo v domačem kazenskem prostoru in z lepim strelom z obrata poskrbel za izenačenje. Na začetku drugega dela je Planjšek s svojim drugim zadetkom domačine ponovno popeljal v vodstvo, toda Korošci so do točke prišli dve minuti pred iztekom rednega dela, ko je hiter protinapad, ki ga je z dolgo podajo začel Urh Grešovnik, uspešno zaključil Tine Lasnik in svojemu moštvu priboril dragoceno točko.

Zadnji obračun kroga je bil odigran v Cirkulanah, kjer so varovanci Jure Arsića dosegli minimalno zmago nad Dravinjo in Konjičanom prizadejali drugi poraz v sezoni. Dvoboj pred lepo zapolnjeno tribuno je bil odločen v zadnji minuti prvega polčasa, ko je edini zadetek na srečanju zabil Robert Travnikar.