V šestem krogu vzhodne skupine 3. SNL so nogometaši Bistrice gostovali v Šmartnem ob Paki in prvič v sezoni ostali brez zmage. Obračun proti domačinom se je končal z delitvijo točk.

Šmartno je postalo prvo moštvo, ki je v letošnji sezoni uspelo vsaj delno zaustaviti vodilno moštvo lige, po tem ko so na domačem terenu v zaključku dvoboja prišli do izenačenja na 2:2 in točke. Lanski drugoligaš je po dveh zaporednih zmagah dobro začel obračun tudi proti Bistričanom in po pol ure igre povedel z 1:0, po tem ko se je med strelce drugič zapored vpisal Ardit Vezaj. Toda zaostanek Bistrice ni zmedel, saj je ekipa Simona Dvoršaka že do odmora rezultat uspela preobrnit. V 42. minuti je po desni strani prodrl Nejc Bračko in pred domača vrata poslal uporaben predložek, ki ga je na drugi vratnici pričakal Aljaž Polegek, ki je z glavo izkoristil nekoliko slabše posredovanje domačega vratarja Nikole Daničića. Slednji je klonil tudi tri minute kasneje, za vodstvo z 1:2 pa je iz najstrožje kazni rutinirano zadel Bračko. Drugi polčas je minil ob borbeni predstavi na obeh straneh, v uvodnih minutah nadaljevanja so Bistričani stresli tudi okvir domačih vrat, končni rezultat pa je padel v 77. minuti, ko je glavni delivec pravice pokazal na belo točko tudi za domače moštvo, za točko Šmarčanov pa je poskrbel Matjaž Trop.

Zavrčani so drugič zapored na svojem stadionu gostili haloški derbi in ponovno izgubili z visokih 0:3. Zavrč je srečanje dobro odprl in si v prve pol ure priigral dve zares lepi priložnosti, toda gostujoče mreže ni uspel zatresti. V nadaljevanju so močnejši bili Videmčani, za katere sta vse tri zadetke dosegla Žan in Alen Planjšek. Prvi je rezultatsko negotovost prekinil v 35. minuti srečanja, drugi pa je štiri minute kasneje postavil izid polčasa. Žan je na začetku drugega dela s svojim tretjim zadetkom v sezoni postavil tudi piko na i ob prestižni zmagi, ki so Videmčane dvignile na visoko četrto mesto prvenstvene razpredelnice.

Koroška Dravograd se je po dobri predstavi, a nesrečnem porazu proti Bistrici, tokrat na domačem terenu pobrala proti celjskemu Šampionu. Korošci so mrežo Štajercev zatresli kar šestkrat, junak dvoboja pa je postal domači napadalec Peter Kogelnik, ki se je veselil štirih zadetkov ter je z osmimi sedaj sam na vrhu tretjeligaške lestvice strelcev. Preostale zadetke na srečanju sta dosegla še Staš Dobaj, ki je izkoristil obe najstrožji kazni domačinov, pri gostih pa je oba zadetka zabil Urh Moličnik.

V Slovenskih Konjicah je Dravinja vse dvome o zmagovalcu dvoboja proti Dobrovcam razrešila že po prvem polčasu. Dobrovčani v uvodnih 45 minutah niso bili konkurenčni in so trikrat pobirali žogo iz lastne mreže. Primož Hren je zabil že po 18. minutah, za podvojitev vodstva je v 37. minuti poskrbel Blaž Brglez, za končnih 3:0 pa je tik pred odhodom na odmor zabil prvi strelec kluba Žan Ramšak.

Zrečani so po prvi zmagi sezone nad Zavrčem tokrat gostili še druge novince v ligi, toda proti ekipi Posavje Krško niso dosegli željenega rezultata. Posavci so ponovno srečanje zelo dobro odprli in tokrat priborjeno tudi zadržali. Povedli so sredi prvega dela, ko je mrežo domačih zatresel Jan Klarić, za vodstvo z 0:2 na polčasu pa je zabil Domen Žur. Zreče so  v drugem polčasu iskale način kako priti do točke, domačini so preko Kristjana Klobase v 77. minuti tudi uspeli znižati rezultat, toda to je bilo premalo in Posavci so se veselili svoje prve zmage v tretji ligi.

Zmage se je na domačem terenu veselilo tudi drugo koroško moštvo lige, saj je Korotan Cirkulanam prizadejal sploh prvi poraz v sezoni. Junak domače zmage je s tremi zadetki postal Klemen Ofič, ki je v prvem polčasu z dvema zadetkoma najprej poskrbel za preobrat, v zaključku drugega dela pa je zabil za novo vodstvo in končni rezultat 3:2.

Edini nedeljski obračun je bil odigran v Podvincih, kjer so domačini z 2:0 ugnali Šmarje pri Jelšah. Obračun je bil odločen sredi drugega polčasa, ko sta v razmaku petih minut za tri točke domačinov poskrbela Jan Ziko Zajko in Luccas Rodrigues, ki je za končni rezultat zabil iz najstrožje kazni.

3. SNLV, 6. krog:
Zavrč – Videm 0:3 (0:2)
Plajnšek Ž. (35′, 48); Plajnšek A. (39′)

Dravinja – Dobrovce 3:0 (3:0)
Hren (18′), Brglez (37′); Ramšak (45′)

Koroška Dravograd – Šampion 6:2 (3:1)
Kogelnik (13′, 38′, 63′, 70′); Dobaj (28′ 11m, 75′ 11m); Moličnik (39′, 83′)

Šmartno 1928 – Bistrica 2:2 (1:2)
Vezaj (32′); Trop (77′ 11m); Polegek (42′); Bračko (45′ 11m)

Zreče – Posavje Krško 1:2 (0:2)
Klarić (26′), Žur (45′); Klobasa (77′)

Korotan Prevalje – Cirkulane 3:2 (2:1)
Kirić (10′); Bezjak (63′); Ofič (14′, 18′, 80′)

Podvinci – Šmarje pri Jelšah 2:0 (0:0)
Ziko Zajko (68′), Conceicao Rodrigues (73′ 11m)

Lestvica: Bistrica 16, Dravinja in Dravograd 13, Videm 10, Cirkulane, Šampion in Prevalje 9, Podvinci, Šmartno in Šmarje 8, Zavrč 5, Krško 4, Zreče 3, Dobrovce 2

Tri točke ostajajo v Mariboru

Maribor je na zadnji nedeljski tekmi, v Prvi ligi Telemach, gostil Koper. Mariborčani so t…