Dravograjčani so doživeli prvi poraz v sezoni, z 1:0 jih je premagal nogometni klub Šmarje pri Jelšah. Zmago je domačim v 90. minuti prinesel Valentin Fišer, ki se je veselil drugega zadetka v sezoni. Minimalne zmage so se veselili tudi nogometaši Zreč, ki so z 1:0 premagali celjskega Šampiona. Zreče so osvojile šest točk, medtem ko Šampion ostaja pri treh.

Najvišjo zmago kroga so si priigrali nogometaši Podvincev, ki so slavili kar z 0:7. Gostom je delo olajšal kapetan Rok Lubej, ki je bil v 14. minuti izključen, že v naslednji minuti je strel z bele točke izkoristil Branko Lah. Do konca polčasa so zadetke dosegli še Murat Bajraj, Jan Ziko Zajko ter Jaka Vajda in na semaforju je ob polčasu kazalo 0:4. V nadaljevanju so dosegli še tri zadetke, za visoko zmago. Dvakrat se je med strelce vpisal Vajda, ki je tako slavil hat-trick. Končni rezultat je z zadetkom v 76. minuti postavil Marko Šegula.

Rogaška je gostila nogometaše NK Cirkulane in jim zadala prvi poraz v sezoni. Edini zadetek je bil dosežen v 67. minuti, do tretjega zadetka v sezoni je prišel Stefan Andjelić. Po porazu v prejšnjem krogu je Rogaška prišla do druge zmage v sezoni in točkovno ujela Cirkulane. Zanimivo je bilo na Prevaljah, kjer je slavila Dravinja, po tem ko so zaostajali že z 2:0. V dresu Korotana Prevalje se je dveh zadetkov veselil Grega Triplat, zadel je v 10. in 29. minuti srečanja. Nato je na sceno stopil Žiga Čakš, ki je s hat-trickom rezultat obrnil v korist Dravinje. Zaostanek je zmanjšal  v 33. minuti, nato pa zadel še v 57. in 106. minuti, dvakrat je bil natančen iz enajstih metrov.

Današnji dvoboj je bil odigran med NK Videm pri Ptuju in NK Bistrica. Še tretje zmage v sezoni so se veselili nogometaši Bistrice, ki so slavili z 1:3 in sedaj samevajo na vrhu prvenstvene lestvice. Domači so povedli v 18. minuti z zadetkom Jureta Gojzdnika in vodili do 68. minute. Z dvema zadetkoma v 68. in 70. minuti je Bistrico v vodstvo popeljal Enej Kapun. Zmago gostov je v sodnikovem dodatku potrdil Jaša Martinčič.

Korotan Prevalje – Dravinja 2:3
Triplat 10’, 29’; Čakš 33’ (11m), 57’, 106’ (11m)
RK: Kolar 64’ (Dravinja)

Videm pri Ptuju – Kety Emmi Bistrica 1:3
Gojzdnik 18’; Kapun 68’, 70’, Martinčič 91’

Fama Vipava na vrh lestvice, Tolmin in Izola na domačih tleh do remija

Peti krog v tretji ligi zahodne skupine je prinesel 22 golov, 35 rumenih kartonov, ter dva…