Nafta je novo sezono začela z remijem proti Krčanom, potem ko so Prekmurci na težkem srečanju, ki je bil na meji regularnosti, dvakrat povedli, a so se Posavci vselej uspeli vrniti v igro.

Zaradi obilnih padavin je teren lendavskega stadiona nudil zelo slabe pogoje za igro, ki so se med odmorom še poslabšali. Igralcem obeh moštev je le s težavo uspelo povezati nekaj zaporednih podaj, saj je na nekaterih delih igrišče bilo preveč razmočeno. Obračun pred približno 300 gledalci so bolje začeli Lendavčani, ki so povedli že v 9. minuti srečanja, ko je Marsel Stare predložek z leve strani z glavo preusmeril v gostujočo mrežo. Krčani so se v igro vrnili sredi prvega dela, ko je z nekaj sreče za izenačenje poskrbel Žiga Ribič. Triindvajsetletnemu napadalcu je domači vratar Aljaž Cotman strel najprej z dobro reakcijo odbil, a je žoga nato ponovno prišla do Ribiča, ki je izkoristil ponujeno in izenačil na 1:1. Novo vodstvo so si Naftaši priigrali v 34. minuti, zanj pa je po uspešno izvedeni najstrožji kazni poskrbel Vedran Vinko in tako postavil izid polčasa. Rezultat 2:1 je na semaforju stal vse do sredine drugega dela, ko je glavni delivec pravice pokazal na belo točko tudi za Krško, kar je s pridom izkoristil Erwin Tiganj.

Nafta 1903 – Krško 2:2 (2:1)
Stare (9′), Vinko (34′ 11m); Ribič (27′), Tiganj (67′ 11m)