Dvanajsti krog 2. SNL je s kar tremi obračuni postregel že v petek. Najbolj zadovoljni so v vikend vstopili nogometaši kranjskega Triglava, ki so na domačem terenu s 3:0 ugnali Bilje in se še bolj utrdili na vrhu letvice.

Gorenjci so pred svojimi navijači povedli sredi prvega polčasa, ko sta na desni strani kombinirala Andrej Pavlović in Luka Vuković, slednji pa je nato prodrl v kazenski prostor Biljencev in lepo odložil žogo Maticu Kopaču, ki je drugič v letošnji sezoni našel mrežo nasprotnika. Nov zadetek orlov je sledil v 69. minuti, ko je Janko Ivetić prodrl po levi strani in poslal ostro žogo pred gostujoča vrata, kjer jo je Anže Nabergoj odbil, toda naravnost pred Pavlovića, ki je rezultat brez težav podvojil. Črno obdobje Primorcev so Gorenjci uspeli izkoristiti tudi šest minut kasneje, ko je za končnih 3:0 poskrbel Tin Matić, ki je izkoristil lepo podajo Kim Dohyuna. Za Triglav je to bila že peta zmaga v nizu, s katero imajo Kranjčani sedaj 31 osvojenih točk oziroma devet več od drugouvrščene Gorice, ki pa ima tri odigrane tekme manj.

Še dve uri in pol pred obračunom v gorenjski prestolnici so v najstarejšem slovenskem mestu moči prekrižali nogometaši Drave in Ilirije. Dvoboj začelja lestvice ni dal zmagovalca, saj sta obe mreži skozi celotnih 90 minut obmirovali. Za kurente je to bila prva točka po sedmih zaporednih porazih oziroma po 22. avgustu, ko so slavili na gostovanju pri Dobu.

Do delitev točk pa je prišlo tudi na večernem obračunu v Lendavi, kjer se je dvoboj Nafte in Krke zaključil z rezultatom 1:1. Novomeščani so povedli v 23. minuti, ko je po levi strani lepo prodrl Jan Đapo in nato v ogenj poslal Žigo Kastrevca, ki je z zelo lepim strelom žogo ob daljši vratnici poslal v mrežo. Toda veselje farmacevtov ni trajalo dolgo, saj so se Lendavčani v zaključku prvega dela uspeli pobrati. Tekla je 38. minuta, ko je Daniel Szökrönyös na sredini terena prišel do žoge in se spustil v odličen prodor proti kazenskemu prostoru gostov, kjer ga je Krkin čuvaj mreže Ivan Razum nepravilno zaustavil in sledil je strel z bele točke, ki ga je Vedran Vinko suvereno realiziral. Nekaj minut kasneje so domačini imeli priložnost za popoln preobrat, a se je tokrat Razum izkazal in je nevaren poizkus Nermina Haljete odbil v kot. V drugem polčasu se v prvih petnajstih minutah ni dogajalo veliko na terenu, nato pa je glavni delivec pravice Blaž Kos z drugim rumenim kartonom kaznoval nespameten prekršek Žana Kumerja in Nafta je srečanje nadaljevala z igralcem manj. Toda to se Lendavčanom ni poznalo, saj so si do zaključka dvoboja priigrali nekaj nevarnih priložnosti. V 62. minuti je ob podaji iz kota žoga poplesala po prečki gostujočih vrat, le minuto kasneje pa je po lepi akciji Haljtete do žoge prišel Marsel Stare in streljal po leth, toda najnevarnejši poizkus v drugem polčasu je zletel tik ob vratnici.