Nogometaši Drave so se v nedeljo odpravili na težko gostovanje v Dekane, kjer jih je pričakal domači Jadran. Drugouvrščeno moštvo lige je do zmage prišlo z zadetkoma v dveh intervalih, na samem začetku tekme in ob koncu, trikrat je bil uspešen Fanimo. Pomembna zmaga za Ptujčane v boju za drugo mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za preboj v PLTS.

Drava je s 13. zmago v sezoni, Nafti pobegnila na pet točk prednosti, ki pa je odigrala tekmo manj. Kljub odličnemu začetku tekme so varovanci Simona Sešlarja nekoliko popustili, a na konce vseeno osvojili vse tri točke: »Po dobrem začetku smo padli v neko zadevo, ki ni bila v redu. Prepustili smo neke zadeve nasprotniku, da so dosegli zadetek in si pred tem ustvarili še dve ali tri priložnosti. Do konca polčasa smo se zbrali in je bilo boljše. Med polčasom smo se pogovorili o nekaterih stvareh in mislim, da je bil drugi polčas v redu. Ni bilo nič posebnega, zadevo smo nadzorovali in potem dosegli zadetke. Sigurno ena velika zmaga glede na to, da so Dekani sploh doma zelo trda ekipa. Vemo, da marsikdo tu ni dobil točk. Že prva tekma z njimi je bila težka in smo odigrali 1:1, njih premagati s 4:1 ni mala stvar.«

Dravo v soboto čaka novo težko srečanje, saj doma pričakujejo lanskoletne prvoligaše, Radomlje.

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogo metaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gor…