Uvodni pripravljalni obračun je tudi za nogometaši kranjskega Triglava, ki jih letos, potem ko so v minuli sezoni končali na repu prvoligaške lestvice, čaka igranje med drugoligaši. V zdaj že skorajda tradicionalnem obračunu so se Kranjčani pomerili z Rijeko, podobno kot lani, pa se je tudi tokrat srečanje končalo z zmago moštva, ki ga vodi slovenski strateg Matjaž Kek, ki sicer ni računal na vse moči, saj ni računal na Kneževića, Močinića, Moisesa, Vargića, Tomečaka, Sharbinija in Maleša.

Rečani so tako kot lansko poletje tudi tokrat zabili štiri zadetki, za razliko od lanskega obračuna pa so mrežo zatresli tudi nogometaši Triglava. Rijeka je povedla že po osmih minutah igre, ko je Pelko v kazenskem prostoru podrl Kramarić, ki je izvedel tudi strel z bele točke in s pomočjo leve vratnice žogo spravil za hrbet kranjskega čuvaja mreže. Kramarić bi lahko mrežo Triglava zatresel dve minuti kasneje, a je Pelko uspel odbiti v kot, Kranjčani pa so si prvo priložnost priigrali v 21. minuti, ko je po povratni podaji Križaja z roba kazenskega prostora streljal A. Poplatnik, a je žoga zadela hrvaške branilce. V 24. minuti so Gorenjci poravnali izid, po dolgi podaji je M. Poplatnik pobegnil gostujočim branilcem in po strelu z 10 metrov zatresel mrežo hrvaških pokalnih prvakov. Rijeka je v 27. minuti po strelu novinca Jahovića stresla okvir vrat, dobrih deset minut zatem pa je sodnik Kajtazović razveljavil zadetek Tadića, ki je pred strelom storil prekršek nad vratarjem Pelkom. Pet minut pred koncem prvega dela igre je z 20 metrov zapretil še izkušeni Šmit, a je gostujoči vratar Prskalo žogo uspel odbiti za gol. Zadnja priložnost prvega polčasa je pripadla gostom, po kotu Bertoše je Ajayi meril v daljši kot, a se Pelko ni pustil presenetiti.

V drugem polčasu sta trenerja posegla po številnih menjavah, Rečani pa so v novo vodstvo prešli v 54. minuti, ko Kvrzić krenil po desni strani igrišča, Ajayi je žogo prepustil med nogama, Jugović pa je zadel pod prečnik. Gostje so v drugem polčasu pričakovano prevladovali, še en izmed reških novincev, Jajalo, je po uri igre streljal preko gola, Filipović pa je zgrešil prazna vrata. Neuspešna sta bila tudi poizkusa Borasa in Tadića, prvemu je poizkus z 20 metrov zaustavil Pelko, drugi pa je po predložku Krstanovića z glavo streljal mimo gola. Petnajst minut pred koncem so Rečani le uspeli kronati premoč, po desni strani igrišča je znova prodrl Kvržić, ki je zaposlil Krstanovića, a je poizkus visokega napadalca Pelko uspel odbiti, žoga pa se je odbila do Jajala, ta pa je z 20 metrov z udarcem iz prve zadel za 3:1. V 80. minuti srečanja je zmago potrdil Tadić, ki je po podaji Leovca zadel z vrha kazenskega prostora.

Kranjčani bodo že v četrtek odigrali novo pripravljalno srečanje, na igrišču v Stražišču se bodo ob 18. uri pomerili z novopečenim prvoligašem iz Radomelj, medtem ko Rijeka v soboto gostuje v Domžalah, a bo srečanje odigrano za zaprtimi vrati.

TRIGLAV KRANJ 1:4 RIJEKA
M. Poplatnik (24′); Kramarić (8′), Jugović (54′), Jajalo (75′), Tadić (80′)

Triglav: Pelko, Šturm, Djukić, Bojić, Šmit, Bukara, Krcić, Udovič, A. Poplatnik, M. Poplatnik, Križaj. Na klopi: Curanović, Halilović, Stokuča, Nukić, Jogić, Markišić, Grvala, Koljić, Bavrlić, Ivanuša. Trener: Siniša Brkić.
Rijeka: Prskalo, Boras, Bertoša, Špikić, Lešković, Brezovac, Jahović, Orešić, Kramarić, Zlomislić, Ayasi. Na klopi: Raspor, Tadić, Krstanović, Jajalo, Kvržić, Jugović, Filipović, Budičin, Mitković, Bagadur, Leovac. Trener: Matjaž Kek.