Drava še naprej nadaljuje z bledimi predstavami na začetku letošnje sezone. Ptujčani so v 4. krogu 2. SNL gostili Krko in doživeli svoj tretji poraz. Novomeščani so po dveh zadetkih rezervista Marka Brekala slavili z 0:2.

Prvi polčas na obračunu v Zavrču ni ponudil zadetkov, boljši nasprotnik pa so bili Dolenjci, ki so nekajkrat resno zapretili, vendar pa je odličen v vratih Ptujčanov bil Anej Milić. Devetnajstletnik je na največji preizkušnji bil v 17. minuti, ko se je izkazal z dvema lepima obrambama. Najprej je Anthony Parris sprožil nevaren strel z roba kazenskega prostora, nato pa je po odbiti žogi z neposredne bližine poizkušal še Žiga Kastrevec, vendar je Milić v obeh primerih odlično posredoval. Napadi Ptujčanov so skozi vseh 90 minut bili preveč jalovi in brez pravega zaključka. Drava v celotnem srečanju v okvir vrat Denisa Pintola ni sprožila niti enega strela.

V drugem delu so Ptujčani prevzeli nekoliko več terenske pobude, a v napadu še naprej niso bili sposobni resneje ogroziti vrat nasprotnika. Na drugi strani so Novomeščani v 64. minuti prišli do nove lepe priložnosti, vendar je po strelu Parrisa ponovno odlično posredoval Milić, ki je bil ena od redkih svetlih točk v domačem moštvu. Vratar Drave je bil brez možnosti le minuto kasneje, ko so gostje povedli. Brekalo, ki je le nekaj trenutkov prej stopil na teren s klopi, je v kazenskem prostoru prejel lepo podajo z desne in rutinirano zadel za vodstvo. Hrvaški napadalec se je podpisal tudi ob drugi zadetek sedem minut kasneje, ko je prejel lepo globinsko podajo na rob kazenskega prostora Štajercev ter se takoj odločil za strel in ponovno premagal nemočnega Milića za povišanje vodstva na 0:2. Do konca se rezultat ni več spreminjal, bližje novemu zadetku pa so bili gostje, ki po štirih odigranih krogih zasedajo vrh prvenstvene razpredelnice.

DRAVA PTUJ – KRKA 0:2 (0:0)
Brekalo (65′, 72′)

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…