Novomeška Krka bo v prihajajoči sezoni 2. SNL ena od štirih novink v drugoligaški konkurenci. Novomeščani so se tako kot Zavrčani po treh letih poslovili od prvoligaških igrišč, zdaj pa je dolenjski klub pred novimi izzivi, o katerih smo se v krajšem pogovoru pogovarjali z Željkom Hvalcem, športnim direktorjem novomeškega kluba.


Hvalec nam je že v uvodu pogovora priznal, da bo klub pred novo sezono spremenil dosedanjo strategijo in več priložnosti namenjal domačim nogometašem. “Strategija se kluba se bo popolnoma spremenila. Prvi in osnovni cilj kluba bo delo z mladimi in krepitev domačega kadra ter finančna sanacija, saj lahko rečemo, da je klub v slabi finančni kondiciji,” je uvodoma priznal Hvalec. Osrednje breme so v minulih sezonah nosili predvsem tuji nogometaši, večina od njih pa se bo pred novo sezono skoraj zagotovo poslovila. Hvalec je tako že potrdil trojico, ki v 2. SNL ne bo igrala na Portovalu: “Lahko rečemo, da v prihodnji sezoni v dresu Krke zagotovo ne bodo igrali Miodrag Mitrović, Josip Fuček in Bruno Marotti, verjetno pa tudi Luka Bogdan. Z nekaj igralci imamo še veljavne pogodbe in se z njimi še dogovarjamo glede nadaljnje prihodnosti.”

Fuček se tako kot Mitrović in Marotti poslavlja od dresa Krke. (Foto: Lado Vavpetič)
Fuček se tako kot Mitrović in Marotti poslavlja od dresa Krke. (Foto: Lado Vavpetič)

“Določene fante iz belokranjsko-dolenjskega bazena bomo vrnili v klub. Večina kadra bo bazirala v glavnem na domačih nogometaših, razen za mesta, za katera bo trener ocenil, da ne posedujemo lastnega kadra, za te položaje bomo pripeljali igralce iz drugih sredin,” je na vprašanje, če se bodo v klub vrnili nogometaši, ki so v minuli sezoni igrali na posodah, odgovoril novomeški športni direktor.

Hvalec je dodal, da bo glede prihoda novincev veliko odvisnega od odhodov: “Pogovori z določenimi igralci so že v teku, vendar o imenih za zdaj še ne morem govoriti, saj smo šele v fazi pogovorov in zaključevanja le-teh. Veliko bo odvisno od odhodov, če bomo realizirali nekaj prestopov, bomo morali nastale luknje zapolniti. Če pa odhodov ne bo, bomo z obstoječim kadrom zgodbo peljali naprej. Dejstvo pa je, da si večina fantov višji nivo tekmovanja, še posebej tuji nogometaši, ki želijo igrati prvoligaški nogomet in pospešeno iščejo nove klube. Pri prestopih jim ne bomo delali težav in videli bomo, če bomo uspeli pri iskanju dogovorov.”

Ejup je eden od produktov novomeškega kluba. Kakšna bo njegova usoda? (Foto: Jure Banfi)
Ejup je eden od produktov novomeškega kluba. Kakšna bo njegova usoda? (Foto: Jure Banfi)

Novomeščani bodo glede na renome in dejstvo, da so v minuli sezoni igrali v prvoligaški konkurenci, eni prvi favoritov za vrh drugoligaške razpredelnice, a Hvalec poudarja, da bo prvi in osrednji cilj predstavljala finančna sanacija kluba, saj je triletno igranje prvoligaškega nogometa pustilo posledice: “Cilji so vselej najvišji, ampak kot sem že dejal, bo osnovni cilj finančna sanacija. V letih, ko smo igrali med prvoligaši, smo se finančno in kadrovsko izčrpali. Bilo nas je premalo, delo je baziralo na amaterski osnovi. Prvi cilj je finančna stabilizacija kluba, saj samo igranje med prvoligaši ne pomeni nič drugega kot golo životarjenje, ki te prej ali slej pripelje do izpada.”

Za konec nas je zanimala tudi situacija z Žigom Kastrevcem, ki je spomladi kot posojeni nogometaš Krke igral za drugo ekipo španskega Getafeja. “Žiga ima nekaj ponudb in se še odloča, katero ponudbo bo izbral oziroma ne. Tako tudi sami še čakamo na njegovo odločitev,” je zaključil Željko Hvalec.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz 2. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Z dobrimi igrami v 2. SNL do prvoligaške priložnosti

Nova poletna okrepitev v zasedbi Primorja je Jon Ficko. Enaindvajsetletni osrednji branile…