Ptujska Drava je na gostovanju v Prekmurju prišla do prve zmage v letošnjem prvenstvu. Štajerci so proti Beltincem dvakrat izgubljali, a so se vselej vrnili ter nato uprizorili popoln preobrat.

Domači drugoligaš je na dvoboju proti Ptujčanom na tribune povabil tudi navijače, za katere je v prodajo namenil dobrih 300 vstopnic. Ti so se vodstva Beltincev veselili le nekaj sekund po začetnem pisku Slavka Vinčića, saj je Luka Marič z močnim strelom matiral gostujočega čuvaja mreže. Devetnajstletnik je za zadetek potreboval samo 10. sekund, kar je izenačenje najhitrejšega gola v 2. SNL. Rekord je prvič padel prav v letošnji sezoni, v prejšnjem krogu ga je v dresu Krke dosegel Anthony Parris.

Drava za odgovor ni potrebovala dolgo časa in je hitro težišče igre prenesla na polovico nasprotnika. To se je Ptujčanom obrestovalo v 17. minuti, ko je ob predložku v kazenski prostor zelo nespretno posredoval Vito Mörec in žogo poslal v lastno mrežo. Pet minut kasneje so do vodstva ponovno prišli Beltinci in ponovno je Aneja Milića ugnal Marič, ki je dosegel svoj tretji zadetek na zadnjih dveh tekmah. S tem razburjenja v prvem delu še ni bilo konec, saj so gostje v 28. minuti še drugič rezultat izenačili. Tudi tokrat je domača obramba z vratarjem na čelu odreagirala zelo slabo in v zmedi se je najbolje znašel Matic Marcius, ki je z roba kazenskega prostora z glavo žogo poslal v prazno mrežo. V samem zaključku prvega polčasa pa popoln preobrat Drave. Po novi zmedi in slabem izbijanju obrambe Beltincev so Ptujčani prišli do žoge, v kazenskem prostoru pa se je po nekaj podajah do nje dokopal Anton Rogina in s prefinjenim strelom premagal Domna Zvera ter postavil končnih 2:3.

Beltinci so v drugem delu večino časa napadali in iskali zadetek za izenačenje, a so svoje priložnosti preveč poceni zapravljali. Na koncu je Drava prišla do prve zmage in pomembnih treh točk, s katerimi so Ptujčani skočili na 11. mesto prvenstvene razpredelnice.

BELTINCI – DRAVA PTUJ 2:3 (2:3)
Marič (1′, 22′); Mörec (17′ ag), Marcius (28′), Rogina (45′)