Nedeljski dan v 2. SNL je postregel z zanimivima obračunoma v Krškem in Rogaški Slatini. Na sosedskem derbiju med Krčani in Novomeščani so se zmage po preobratu veselili domačini, medtem ko je Gorica tudi v Rogaški Slatini nadaljevala z dobrimi predstavami.

Dvoboj proti štirikratnim državnim prvakom je na stadion Rogaške privabil lepo število gledalcev, ki so videli šesto zaporedno zmago Gorice. Primorci so že sredi prvega dela povedli po zadetkih Denisa Cerovca in Etiena Velikonja, toda Slatinčane je v nadaljevanju v igro vrnil Alen Ploj, ki je v 34. minuti poskrbel za izid polčasa. V drugem delu so domačini lovili izenačenje in si priigrali nekaj priložnosti, toda gostujočega vratarja Uroša Likarja niso uspeli ugnati še drugič. V samem zaključku srečanja je četa Mirana Srebrniča zabila še tretjič, končni izid 1:3 je z uspešno realizirano najstrožjo kaznijo postavil Miha Mevlja. Goričani so se na lestvici vodilnemu Triglavu približali na samo točko zaostanka in imajo tudi odigrano tekmo manj. Že v sredo bodo v Krškem na zaostali tekmi 6. kroga imeli priložnost prevzeti vodstvo.

Toda naloga za vrtnice ne bo lahka, saj Krčani v zadnjih tednih kažejo vse boljšo formo. Posavci niso izgubili že mesec dni, v tem času pa so na treh tekmah osvojili sedem točk. Tokrat so na sosedskem derbiju proti Krki na domačem terenu slavili po preobratu. Novomeščani so na stadionu Matije Gubca povedli v 26. minuti po zadetku Stefana Stevanovića, za izenačenje pa je v zadnjih sekundah prvega dela poskrbel Erwin Tiganj. Popoln preobrat je domačinom uspel dvanajst minut pred koncem rednega dela, ko se je na drugi tekmi zapored med strelce vpisal Ognjen Bubnjević.

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogo metaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gor…