Z uvodno tretjino tekmovanja, podobno kot prvoligaši, danes in jutri zaključujejo tudi drugoligaši, ki igrajo tekme devetega kroga. Sobotne tekme so postregle s tremi različnimi razpleti, v Tolminu so slavili gostje, v Dobu domači, obračun v Slovenskih Konjicah pa ni dal zmagovalca. Nedeljska obračuna sta postregla z remijem v Kranju in zmago Šenčurja v Šmartnem.

Najbolj zanimivo je bilo v sobotnem popoldnevu na severu Primorske, kjer sta se pomerili ekipi Tolmina in Krškega, ki sta bili v zadnjih krogih v zelo dobri rezultatski formi. Tolminci so bili neporaženi še pet tekem zapored, še bolje pa je pred tekmo kazalo Krčanom, saj Posavci v letošnji sezoni še niso okusili grenkobe poraza. Tudi tokrat se je obračun razpletel po željah vodilnega moštva lige, ki so z zadetkom Dejana Urbanča povedli po pol ure igre. Zadetkov v nadaljevanju prvega dela igre ni več bilo, s prednostjo zadetka so na odmor odšli varovanci trenerja Tomaža Petroviča. Tudi v drugem polčasu zadetkov ni bilo vse do zaključnih minut obračuna, ko je Luka Pavić, ki dres Krškega nosi kot posojen nogometaš Krke, v 85. minuti povišal gostujoče vodstvo. A domači so hitro znižali zaostanek, saj je dve minuti zatem z bele točke zadel izkušeni Tim Lo Duca, vendar so upi na izenačenje hitro splahneli, saj je Pavić z drugim zadetkom na tekmi v uvodni minuti sodniškega dodatka odločil zmagovalca. Krško v uvodni tretjini prvenstva ni doživelo poraza.

V Slovenskih Konjicah v tekmi med Dravinjo in Ankaran Hrvatini zadetkov ni bilo, ekipi trenerjev Simona Sešlarja in Vlada Badžima pa sta si razdelili po točko. Domači so z remijem prekinili serijo dveh porazov, izgubili so z vodilnima moštvoma lige – Krškim in Aluminijem, po porazu z Dobljani pa so do točke prišli tudi Primorci. Tudi v Dobu, kjer je gostovalo moštvo Farmtech Veržeja, se gledalci niso nagledali zadetkov, a so srečanje vseeno zapuščali zadovoljni, saj so zmaga in s tem tudi tri točke ostale doma. Obračun je sredi drugega polčasa odločil Marko Lunder, ki se je veselil prvega zadetka v letošnji sezoni in Dobljane popeljal do prve domače zmage. Forma moštva, ki brani prvo mesto iz minule sezone, se več kot očitno vzpenja, saj so varovanci novega trenerja Dušana Smolnikarja dobili tri od zadnjih štirih preizkušenj, medtem ko so Veržejci doživeli še četrti poraz v letošnji sezoni.

V Šmartnem sta se za točke spopadla Šmartno in Šenčur, ekipi, ki zasedata zadnji dve mesti na prvenstveni lestvici. Domači mladeniči so zapadli v opazno krizo, na zadnjih štirih tekmah so prejeli kar 13 zadetkov, na drugi strani pa je Šenčur v zadnjem krogu zabeležil zmago proti Triglavu in osvojil pomembne tri točke v boju za obstanek. Obe ekipi sta v uvodnih minutah pokazali veliko želje po zmagi, prvi pa so v 30. minuti priložnost v zadetek pretvorili igralci Šenčurja, domačega vratarja Domna Rozmana je premagal Jernej Gvardjančič in dosegel drugi zadetek letos, uspešen je bil že v prejšnjem krogu proti Triglavu. Pred odmorom je gostom še višje vodstvo zagotovil Emir Ljubijankić, najboljši strelec Šenčurja in v 43. minuti postavil izid polčasa, 0:2. Kmalu po začetku drugega polčasa pa je sledil nov šok za dobrih sto gledalcev. Rdeči karton je prejel Zamernik in zapečatil usodo svojega kluba. V 68. minuti je svoj drugi zadetek dosegel še Ljubijankić in povišal na 0:3. 22-letnik je dosegel šesti zadetek v letošnji sezoni in se prebil na drugo mesto ligaške liste strelcev. Častni gol za Šmartno je osem minut pred koncem dosegel 18-letni Nino Pungeršek in postavil končni izid srečanja, 1:3. Šmartno ima velike težave v obrambi, 16 zadetkov v zadnjih petih krogih je preveč za drugoligaško konkurenco, Šenčur pa se je z drugo zmago zapored dvignil z dna in prehitel Dravinjo na osmem mestu.

Za zaključek prve tretjine prvenstva pa smo dočakali še derbi dveh najmočnejsih ekip, ki nastopata v ligi, predvsem po uspehih v preteklih sezonah pa tudi izjemno močnem igralskem kadru. Oboji so bili odločeni, da si še drugega poraza zapored ne smejo dovoliti. Triglavu je spodrsnilo pred domačim pragom proti Šenčurju, goste iz Kidričevega pa so premagali novinci iz Tolmina. Spremljali smo taktično srečanje, priložnosti za zadetek so imeli tako eni kot drugi, prvi pa so se vodstva veselili domači, 19-letni Darko Djukić je domače v vodstvo popeljal štiri minute pred iztekom prvega polčasa. Gostje iz Kidričevega se niso predali in preko Marka Nunića izid poravnali v 63. minuti. Otrok ljubljanske Olimpije je zadel petič letos. To je bil, kot se je izkazalo tudi zadnji zadetek na srečanju, ekipi sta si razdelili točki, s čimer pa najverjetneje v obeh taborih niso pretirano zadovoljni, saj je Krško Aluminiju ušlo že na šest točk razlike, medtem ko Triglav zaostaja še točko več. V naslednjem krogu Aluminij gostuje pri Šmartnem, medtem ko Triglav čaka nov derbi, doma bodo gostili prav vodilno Krško, ki v tej sezoni še ne pozna poraza, Kranjčani pa se bodo skušali maščevati za poraz na začetku sezone.